Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Kolejne protesty przeciwko kontrowersyjnemu gazociągowi Nord Stream 2
/04.05.2021/Związek Naturschutzbund Deutschland (NABU ) złożył skargę do sądu administracyjnego w Hamburgu. Skarga dotyczy budowy kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku. Przypomnijmy, że na początku kwietnia niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii oddalił sprzeciw obrońców przyrody na wydane w połowie stycznia pozwolenia na budowę. W kwietniu skargę przeciwko dalszej budowie gazociągu złożyła już w hamburskim sądzie inna organizacja ekologiczna – Deutsche Umwelthilfe.
Oddalając sprzeciwy dość kuriozalnie argumentowano, iż czekający na budowę nieco ponad 16-kilometrowy odcinek gazociągu, będzie przebiegać „skrajem obszaru ochrony ptaków”, a nie przez jego środek. Rzekomo przez co tylko w niewielkim stopniu oddziaływać będzie na niektóre ptaki wędrowne. Poza tym gazociąg przebiega częściowo przez
reklama


obszar, na którym i tak występuje intensywny ruch statków. Jak widać chęć, aby budowa kontrowersyjna rosyjsko-niemiekciej inwestycja dalej – jest widoczna po stronie niemieckich instytucji i urzędów.
Szef NABU Joerg-Andreas Krueger powiedział, że dzięki złożonym już wcześniej sprzeciwom nie było można prowadzić budowy w szczególnie wrażliwym zimowym okresie spoczynku ptaków na obszarze chronionym.
Kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2, który ma transportować z Rosji do Niemiec 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie, jest prawie ukończony. Spółka Nord Stream 2  twierdzi, że  ułożono już 95 procent gazociągu. Brakuje zaledwie  około 93 kilometrów na wodach duńskich i 28 kilometrów na wodach niemieckich. To oznacza, że istnieje niebezpieczeństwo, iż pomimo dużego sprzeciwu wielu krajów unijnych, ten projekt „dziecko” Putina, w którym aktywne bierze udział były kanclerz Niemiec, Gerhard Schröder.


Źródło: Deutsche Welle (www.dw.de)

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.