Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Polska wydłużyła czas działania kopalni węgla brunatnego w Turowie do 2044 roku – to bardzo nie podoba się Niemcom
/30.04.2021/Polska wydłużyła czas działania kopalni węgla brunatnego w Turowie do 2044 roku – to bardzo nie podoba się Niemcom. Przy dalszym wydobyciu węgla możliwe jest zabezpieczenie pracy pobliskiej elektrowni - poinformowało w czwartek Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponieważ elektrownia pokrywa kilka procent krajowego zapotrzebowania na energię, przedłużenie koncesji jest zgodne z „interesem publicznym”. Die Welt pisze, że ta decyzja spotkała się z krytyką zarówno w sąsiednich Czechach, jak iw Saksonii. „Przedłużenie kadencji to bardzo zła wiadomość dla ochrony klimatu” - powiedział wicepremier Saksonii i minister środowiska Wolfram Günther (Zieloni).  „Społeczeństwo obywatelskie bacznie przygląda się również wpływowi kopalni odkrywkowej na
reklama

miasto Żytawa i pytaniu, czy rząd federalny podejmie kroki prawne przeciwko Polsce w sprawie Turowa” - kontynuował Günther. Eurodeputowana do Parlamentu Europejskiego Anna Cavazzini powiedziała: „To policzek dla wszystkich, którzy pracują zgodnie z należytym postępowaniem w regionie”. Również Zittau protestowało przeciwko temu. Niemcy mocno liczą na Czechy. Niemiecki dziennik piał, że krytyka płynie także z Czech. „Wydobycie węgla zagraża naszym obywatelom, naszej wodzie i naturze” - powiedziała rzeczniczka praskiego Ministerstwa Środowiska cytowana przez Die Welt. Niemiecka gazeta przypomina także o tym, że rząd w Pradze wniósł pozew przeciwko rozbudowie odkrywkowej kopalni węgla brunatnego do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS). Czesi wystąpili nawet o wydanie nakazu tymczasowego, ale wciąż czekają na decyzję sędziów w Luksemburgu.

Źródło: www.welt.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania książki Marka Krajewskiego. Zakup wszystkich dwóch (kompletu) tylko 30 zł, a pojedynczo:

1. Marek Krajewski, Moloch, Wydawnictwo: Znak, 2020 -cena 18 zł

2. Marek Krajewski, Dziewczyna o czterech palcach, Wydawnictwo:  Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2019 -cena 17 zł

Stan: Książki używana, stan widać na zdjęciu

Koszt wysyłki: 6 zł - wysyłka Pocztą Polska, lub odbiór osobisty 0 zł Wrocław.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a kupnem, napisz pod adres: ksiazkisprzedam100@interia.pl z

dopiskiem tytułu książki, lub „komplet Krajewski” jeśli chcesz nabyć dwie.  Po wpłacie książka zostanie wysłana na wskazany adres.