Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Uniwersytet Wrocławski rozpoczyna  współpracę naukową z Centrum Helmholtza
/22.04.2021/ Uniwersytet Wrocławski rozpoczyna ścisłą współpracę naukową z Centrum Helmholtza - jedną z najważniejszych niemieckich sieci badawczych. Uniwersytet Wrocławski jako Uczelnia Badawcza będzie wspólnie z niemieckimi partnerami zajmował się rozwojem badań nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w pojazdach autonomicznych. Bazując na udanej współpracy w Görlitz Center for Advanced Systems Understanding – CASUS, Dyrektor Naukowy Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf (HZDR), Prof. Sebastian M. Schmidt, oraz Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, Prof. Przemysław Wiszewski, podpisali Memorandum of Understanding (MoU). Jego celem jest pogłębienie i rozwinięcie współpracy w przyszłości. Obie instytucje chcą wzmocnić Środkowoeuropejską Przestrzeń Badawczą oraz powiązania między Saksonią a Polską. W CASUS Uniwersytet Wrocławski wniesie przede wszystkim swoje doświadczenie w dziedzinie autonomicznej jazdy i uczenia maszynowego.
reklama

Podpisanie współpracy ma też wymiar polityczny. Minister nauki Saksonii, Sebastian Gemkow, który W ubiegłym roku, wraz z dyrektorem naukowym HZDR, wizytował Uniwersytet Wrocławski. Cytowany przez stronę internetową Uniwersytetu Wrocławskiego tak mówił: „.– Pogłębienie tej współpracy jest silnym zobowiązaniem do wymiany naukowej, a jednocześnie dowodem na dobre relacje z naszymi polskimi sąsiadami”. Przyznał, że  taka współpraca transgraniczna ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia zmian strukturalnych w regionie.
Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf (HZDR) prowadzi badania w dziedzinie energii, zdrowia i materiałoznawstwa.  HZDR współpracuje z dużymi partnerami i obsługuje w swoich laboratoriach pomiarowych inne ośrodki badawcze. Jest członkiem Stowarzyszenia Helmholtz, ma sześć ośrodków badawczych (Drezno, Freiberg, Görlitz, Grenoble, Lipsk, Schenefeld koło Hamburga) i zatrudnia prawie 1400 osób – około 500 z nich to naukowcy, w tym 170 doktorantów.

Źródło: https://uni.wroc.pl/budowanie-mostow-w-europie-srodkowej-porozumienie-z-helmholtz-zentrum/

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania książki sztuka po 6 zł. Zakup wszystkich czterech (kompletu) tylko 20 zł

1. Wielkie Biografie Hitler, Buchmann, Warszawa 2010 -6 zł

2. Patrick O’Donnell, Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści, Świat Książki 2016 – 6 zł

3.    Nigel West, García Juan Pujol,  Agent Który Oszukał Hitlera Br Outlet, Wydawnictwo RM, Warszawa 2013 - 6 zł

4. Joachim Ceraficki, Wasserpolacken

Relacja Polaka w służbie Wehrmachtu, Ośrodek Karta, Warszawa 2014

Stan: Książki używana, stan widać na zdjęciu
Cena 6 zł za sztukę, lub komplet 4 książek 20 zł.
Koszt wysyłki: 6 zł - wysyłka Pocztą Polska, lub odbiór osobisty 0 zł Wrocław.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a kupnem, napisz pod adres: ksiazkisprzedam100@interia.pl z

dopiskiem tytułu książki, lub książek. Jeśli chcesz kupić komplet napis „komplet 4”. Otrzymasz numer konta. Po wpłacie książka zostanie wysłana na wskazany adres.