Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Angela Merkel zaszczepi się preparatem AstraZeneca. Zarówno kanclerz i prezydent Niemiec wybrali preparat brytyjskiego koncernu

/16.04.2021/ W piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzyma pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Dziennik "Die Welt" poinformował o tym, że szefowa rządu zostanie zaszczepiona preparatem koncernu AstraZeneca. Kilka dni temu rzecznik rządu Steffen Seibert ogłosił, że Angela Merkel zamierza wkrótce poddać się szczepieniu.
Wcześniej nawet spekulowano dlaczego kanclerz tak długo zwleka z przyjęciem szczepionki przeciwko covid19. Znaleźli się krytycy, którzy twierdzili, iż Merkel zwlekać nie daje dobrego przykładu dla reszty Niemców. Jak widać to się zmieniło, szefowa niemieckiego rządu zaszczepi się właśnie dziś, a precyzyjniej rzecz ujmując przyjmie pierwszą


dawkę preparatu koncernu AstraZeneca. Kanclerz ma ponad 60 lat i tym samym należy do grona osób, które kwalifikują się do szczepień preparatem AstraZeneci w Niemczech.

Jak pisały media w kwietniu prezydent Frank-Walter Steinmeier zaszczepił się  szczepionką tej samej firmy. Mówił, że ufa szczepionce tej firmy. Jak czytamy na łamach portalu Interia.pl niemiecka stała komisja ds. szczepień (STIKO) zaleciła pod koniec marca, by szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca podawać wyłącznie osobom powyżej 60. roku życia z powodu danych dotyczących rzadkich przypadków zakrzepicy żył po podaniu tego preparatu. Jak widać w każdym kraju jest prowadzona nieco inna polityka w sprawie szczepionek. Najważniejsi niemieccy politycy wybrali – co może budzić zdziwienie - nie preparat koncernu Pfizer, lecz jego brytyjską konkurencję....


źródło: www.welt.de, www.wydarzenia.interia.pl,
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania książka:

Autor/ka: Katarzyna Bonda

Tytuł: Tylko martwi nie kłamią

Wyd: Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza są, Warszawa 2016


Stan: Książka używana, stan dobry ( widać na zdjęciu)

Cena: 9 zł

Koszt wysyłki: 6 zł - wysyłka Pocztą Polska, lub odbiór osobisty 0 zł Wrocław.


Jeżeli jesteś zainteresowany/a kupnem napisz pod adres: ksiazkisprzedam100@interia.pl z dopiskiem „Tylko martwi nie kłamią”. Otrzymasz numer konta. Po wpłacie książka zostanie wysłana na wskazany adres.

reklama