Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Frankfurter Allgemeine Zeitung chwali Hołownię i krytycznie ocenia stan Platformy Obywatelskiej
/14.04.2021/ Niemiecki dziennik we wtorek pisał  o dobrych notowaniach Szymona Hołowni i jego partii Polska 2050. FAZ ocenia, że według sondaży niedawny debiutant w polityce jest „nowym liderem opozycji”. Jak zauważa korespondent gazety Gerhard Gnauck, Hołownia dopiero w zeszłym roku zadebiutował jako polityk, ale zaczął bardzo ambitnie: jako kandydat w wyborach prezydenckich. 43-letni wówczas publicysta i działacz społeczny „zdołał przekonać do siebie 2,7 miliona wyborców, co oznaczało 13,9 procent głosów, i zajął zaszczytne trzecie miejsce”. Według FAZ Hołownia może się rzekomo „pochwalić się pasmem błyskawicznych sukcesów.  Frankfurter zachwyca się Hołownią, ale gani pozostałe opozycyjne partie. Niemiecki dziennik ocenia, że polski system partyjny „ugrzązł w
reklama

miejscu”. Dwa największe ugrupowania, PiS i PO, znalazły się w „śmiercionośnym uścisku”. „FAZ” pisze, że zdaniem wielu obserwatorów Platforma Obywatelska straciła rozmach po prawie sześciu latach w opozycji. „To była szansa Hołowni. Wprawdzie w Polsce co rusz pojawiali się debiutanci, którzy występowali przeciwko tradycyjnym partiom i w wyborach ogólnokrajowych z miejsca zdobywali nawet 21 procent głosów, jak choćby piosenkarz rockowy Paweł Kukiz, liberalny ekonomista Ryszard Petru czy przedsiębiorca Janusz Palikot, który próbował założyć lewicowe ugrupowanie. Ale nie udało im się dotrzeć do sterów władzy. Czy w przypadku Hołowni będzie inaczej?” – pyta FAZ.
Według niemeickiego dziennika jego Hołownia, którego partia jest aktualnie druga w sondażach, liczy na przyśpieszenie wyborów parlamentarnych w Polsce.

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung, www.dw.de

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.