Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-WROCŁAW-
Czy Jarmark Bożonarodzeniowy powinien zniknąć z wrocławskiego rynku?


/06.12.2019/ Wrocław powinien zarabiać na Jarmarku Bożonarodzeniowym? Tak uważają aktywiści z Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego cytowani przez gazetawroclawska.pl. „Naszym zdaniem Wrocław powinien partycypować w zysku z tego wydarzenia, ponieważ na miesiąc oddaje samo serce miasta, czyli wrocławski Rynek wraz z okolicznymi ulicami” - piszą do prezydenta Jacka Sutryka. Ale to nie jedyny problem z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Coraz więcej osób uważa, że jarmark nie powinien być zlokalizowany na samym wrocławskim rynku i jego najbliższych okolicach. Argumentów przeciwko dotychczasowej lokalizacji  nie brakuje.
Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany od lat na wrocławskim Rynku stał się jedną z atrakcji miasta. Jest odwiedzany nie tylko przez wrocławian, a również turystów. Aktywiści miejscy uważają, że  Jarmark Bożonarodzeniowy odnosi z roku na rok coraz większy sukces komercyjny. W związku z zakończeniem aktualnej
reklama


umowy na organizację tej imprezy z dotychczasowym oferentem, zwrócili się z prośbą do władz miasta o zmianę warunków nowej umowy. Ich zdaniem Wrocław powinien partycypować w zysku z tego wydarzenia, ponieważ na miesiąc oddaje samo serce miasta, czyli wrocławski Rynek wraz z okolicznymi ulicami. Piszą, że dotychczasowe, bezpłatne użyczenie przestrzeni publicznej jest niesprawiedliwe w stosunku do przedsiębiorców prowadzących swój biznes w Rynku, a którzy płacą tu podatki oraz czynsz.
Ale są również i tacy, którzy uważają, że Jarmark Bożonarodzeniowy musi zniknąć z Rynku. Stwarza ogromne kłopoty, hałas, tłumy ludzi, pozostawione są nieczystości. I trudno się z tym nie zgodzić. Poza tym porozstawiane budy szpecą historyczny rynek. Nie można się cieszyć pięknem kamienic, widząc mnóstwo drewnianych bud, wypełnionych przysłowiowym mydłem i powidłem. Jednocześnie uznając, jarmark za atrakcję, wystarczyło by go przenieść w inne miejsce. Niekoniecznie trafną i odpowiednią lokalizacją jest sam rynek. Są też tacy, którzy pytają co na to, co się obecnie  dzieje konserwator zabytków i strażnicy wyglądu serca Wrocławia? Może warto przenieść jarmark na plac Nowy Targ. Pojawia się też inna propozycja lokolizacji, mianowicie okolice Hali Stulecia.  Wrocławski rynek powinien zostać uwolniony od tego, co dzieje się  teraz.


Źródło: gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Komentator Europa-Polska-Niemcy