Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Niemcy i Moskwa nie będą zadowolone z decyzji TSUE w sprawie odnogi kontrowersyjnego gazociągu Nord Steram  


/18.03.2021/ Należy oddalić odwołanie wniesione przez Niemcy od wyroku Sądu UE w sprawie gazociągu OPAL, odnogi Nord Streamu - oświadczył Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze portal Interia.pl.
Polska, popierana przez Łotwę i Litwę, skierowała do Sądu Unii Europejskiej wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji Komisji Europejskiej, popieranej przez Niemcy. W opinii Polski przyznanie nowego wyłączenia dla gazociągu OPAL zagrażało bezpieczeństwu dostaw gazu w UE, w szczególności w regionie Europy Środkowej.
reklama
Nord Stream to kontrowersyjna i niebezpieczna dla bezpieczeństwu Europy niemiecko-rosyjska inwestycja. Przypomnijmy, że nie tylko Polska i  inne kraje nadbałtyckie są zaniepokojone wspólnym przedsięwzięciem Berlina z Putinem. Wiele razy władze Ukrainy mówiły o poważnym zagrożeniu dla ich kraju, jakie stwarza Nord Stream. Również Stany Zjednoczone ie kryją nie tylko swojego zaniepokojenia gazociągiem, ale są tej spornej inwestycji przeciwne. Dotychczas Niemcy nie licząc się z interesami sąsiadów, ani nie troszcząc się o wspólne bezpieczeństwo energetyczne Unii – realizowały tę inwestycję.  Dlatego decyzja, iż  należy oddalić odwołanie wniesione przez Niemcy od wyroku Sądu UE w sprawie gazociągu OPAL, odnogi Nord Streamu – o jakiej mówił  Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskie – może się Berlinowi nie spodobać. Pewnie i Moskwa nie będzie za bardzo zachwycona z takiego obrotu spraw.


Źródło: https://wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.