Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Niemcy znów ruszają na swoją ulubioną wyspę na Balearach
/17.03.2021/ Pomimo apeli władz o rezygnację z wyjazdów, które nie są niezbędne, wielu Niemców zamierza najwyraźniej spędzić Wielkanoc na Majorce. Baleary zostały skreślone przez niemiecki Instytut Roberta Kocha (RKI) z listy obszarów ryzyka pandemicznego. A to znaczy, że przyjeżdżając z stamtąd nie trzeba odbywać kwarantanny ani nawet poddawać się testom na koronawirusa.  Skutkiem tego był wzrost rezerwacji wyjazdów na Majorkę. Niemieckie biura oferują ponad 300 lotów na Majorkę i powrotnych. Loty na ulubioną wyspę niemieckich turystów mają wystartować już 21 marca z Hanoweru, Duesseldorfu, Frankfurtu nad Menem i Stuttgartu, a od 26 marca także z Monachium. Eurowings informują o znacznym wzroście w rezerwacji biletów na Majorkę i oferują 300 dodatkowych lotów w czasie ferii wielkanocnych.
reklama
To bardzo niepokoi niemieckie władze i ekspertów. Niektórzy eksperci ostrzegają, że ten najazd Niemców może wywołać konieczność locdownu na Majorce. W hotelach i samolotach obowiązują zasady higieny, ale to nie załatwia wszystkiego przy masowym podróżowaniu. Zaniepokojenia nie krył też premier Bawarii Markus Soeder. Zaapelował do rządu federalnego o wprowadzenie obowiązku do poddania się testowi na koronawirusa dla wszystkich powracających z Majorki. Niemieckie MSZ powtórzyło swój apel o rezygnację ze zbędnych podróży.   Trzeba jednak pamiętać, że wjeżdżając do Hiszpanii, nadal trzeba okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. I jeszcze jedno, noclegi na Majorce są obecnie drogie, a w lokalach i barach wciąż obowiązują ograniczenia.

Źródło: Deutsche Welle, Frankfurter Allgemeine Zeitung.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.