Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Nord Stream 2 - w Izbie Gmin debata o zagrożeniach. Wiele krajów czuje się coraz bardziej zagrożonych i z niepokojem patrzy na ukochane dziecko Putina i byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera


/11.03.2021/ Niemiecko -rosyjski kontrowersyjny  projekt jakim, jest gazociąg Nord Stream 2 niepokoi, nie tylko Polskę. Wiele krajów czuje się coraz bardziej zagrożonych i z niepokojem patrzy na ukochane dziecko Putina i byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera. Interia.pl pisze:” - Wielka Brytania uważa Nord Stream 2 za zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy i będzie podnosiła zastrzeżenia, jakie ma do tego projektu - mówiła w środę wiceminister spraw zagranicznych Wendy Morton. W Izbie Gmin miała miejsce debata na temat gazociągu. Podczas dyskusji wspomniano m.in. o działaniach Polski”. Debata w brytyjskim parlamencie odbyła się z inicjatywy Daniela Kawczynskiego, mającego polskie korzenie posła Partii Konserwatywnej. Uważa on, że Wielka Brytania powinna mocniej zaangażować się w zatrzymanie gazociągu prowadzącego z Rosji do Niemiec. Odpowiadając na kwestie poruszone przez Kawczynskiego, wiceminister spraw zagranicznych Wendy Morton powiedziała, że
reklama


wprawdzie Nord Stream 2 nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo energetyczne Wielkiej Brytanii, ale będzie miał poważne konsekwencje dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza Ukrainy, i zwiększa uzależnienie energetyczne Europy od Rosji. Brytyjska wiceminister zadeklarowała gotowość wzmocnienia współpracy z Inicjatywą Trójmorza i wspieranie działań na rzecz dywersyfikacji energetycznej regionu.
- Nord Stream 2 stanowi zagrożenie dla europejskiego bezpieczeństwa energetycznego i interesów obecnych krajów tranzytowych. Podczas gdy Europa powinna dywersyfikować i dekarbonizować swoje dostawy energii, Nord Stream 2 grozi utrwaleniem zależności Europy od rosyjskiego gazu na kolejne dziesięciolecia, zwiększając zdolność Rosji do wykorzystywania energii jako narzędzia politycznego - powiedziała Morton.
Dodała ponadto:
- Wielka Brytania nadal sprzeciwia się budowie gazociągu i będziemy nadal wyrażać nasze obawy w rozmowach z kluczowymi partnerami. Będziemy również nadal wspierać inicjatywy, które wzmacniają i dywersyfikują europejski rynek energii - oświadczyła Morton.
Gazociąg ten jest niebezpiecznym narzędziem politycznym i może być przyszłości wykorzystany przeciwko niektórym państwom unijnym. Komisja Europejska – zdominowana przez Berlin – udaje, że problemy nie widzi.


Źródło: wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.