Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Niemieckie kurorty boją się polskiej konkurencji

/09.03.2021/ Jak donosiły media, rozpoczęto megaprojekt. Chodzi tutaj o budowę tunelu pod Świną, który ma połączyć wyspy Uznam i Wolin. Niepokoi to niemieckie kurorty turystyczne   informują o tym niemieckie media.
Tunel ma stworzyć nowe, szybkie połączenie komunikacyjne. Do tej pory ludzie tradycyjnie musieli przeprawiać się przez wodę promem. Od 2023 roku przez 1,8-kilometrowy tunel powinny przejeżdżać samochody. To świetna wiadomość nie tylko dla mieszkańców Świnoujścia i okolic, ale i turystów.
Eksperci oceniają, że po ukończeniu tunelu wzrośnie liczba turystów. Spodziewają się zarazem, że większe będzie natężenie ruchu. Szybka dostępność polskich kurortów nadmorskich niepokoi również niemieckie kurorty turystyczne. 
reklama

W przyszłości niemieccy urlopowicze będą mogli częściej wybrać nadmorskie kurorty, takie jak Międzyzdroje czy Kołobrzeg, które często są znacznie tańsze i o lepszym standardzie niż te po niemieckiej stronie. Dzięki tunelowi wyeliminowany zostanie długi czas oczekiwania na prom - pisze niemiecki portal moin.de.
O budowie tunelu w Świnoujściu donosi również portal NDR: "Niemiecki portal informuję, swoich odbiorców o tym, że Świnoujście przedzielone jest Świną, cieśniną Morza Bałtyckiego, która przebiega pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, łącząc Zalew Szczeciński z morzem. Tunel połączy obie wyspy, a tym samym znajdujące się na nich dzielnice. Czytamy: „Jak na razie kierowcy i piesi nadal muszą przeprawiać się promem. Tunel będzie miał łączną długość prawie 1,8 km, co według władz miasta uczyni go najdłuższym tego typu obiektem w Polsce". Ale na ten tunel mieszkańcy Świnoujścia i turyści czekali od wielu lat. To inwestycja, która już dawno powinna była powstać. Ale jak to mówią, lepiej późno, niż wcale.


Źródło: www.wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.