Powrót

MEDIA

Facebook oraz Instagram przestaną być w pełni darmowe. Za korzystanie z Facebooka oraz Instagrama bez reklam trzeba będzie zapłacić 59,99 zł.


Firma Meta, poinformowała użytkowników o możliwości zakupienia planów bez reklam korzystanie z Facebooka oraz Instagrama . Opcja dostępna jest od początku listopada.Publikacja: 13.11.2023

Aplikacje internetowe oraz mobilne przyzwyczaiły użytkowników do tego, że nie muszą oni płacić za korzystanie z nich. Decyzja właścicieli Facebooka oraz Instagrama, o stworzeniu opłat dla użytkowników może być przynajmniej dla niektórych zaskakująca. Ale na pewno nie była przypadkowa.  Za korzystanie z Facebooka oraz Instagrama bez reklam trzeba będzie zapłacić 59,99 zł. To koszt miesięcznego abonamentu, dzięki któremu na obu platformach nie będziemy mieli wyświetlanych informacji marketingowych. Na zakup planu będą sobie mogły pozwolić jedynie osoby powyżej 18 roku życia.

Cena ta dotyczy aplikacji mobilnych. Według informacji, które podała Meta, zakupienie pakietu za pośrednictwem przeglądarki internetowej może być tańsze. Zapłacenie pozwala na korzystanie z planu na głównym koncie Facebooka i Instagrama. W przypadku dołączenia następnych profili trzeba będzie zapłacić od 6 do 8 euro.

Na szczęście wykupienie planu bez reklam na Facebooku i Instagramie nie jest jednak konieczne. Z aplikacji wciąż będzie można korzystać za darmo.  Słowem komentarza można dodać, że tu chodzi o pieniądze. Ale to żadne odkrycie, że taki koncern jak Meta szuka ich wszędzie. Różnice dostrzeżemy dopiero o miesiącach korzystania z Facebooka i Instagrama na nowych, dopiero wprowadzanych zasadach. Czy rzeczywiście one  też opłacą się użytkownikom, nie tylko właścicielom platform.
Źródło: https://wydarzenia.interia.pl


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Reklama
Archiwum