Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Wysoce prawdopodobne przedłużenie lockdownu u zachodniego sąsiada Polski
/03.03.2021/ U naszego zachodniego sąsiada ograniczenia miałyby obowiązywać do 28 marca. Ale mówi się o poluzowaniu niektórych restrykcji.
W Niemczech najprawdopodobniej zostanie ogłoszone kolejne przedłużenie obowiązujących już od listopada bardzo  dotkliwych restrykcji. Niemiecka prasa dotarła do dokumentu, z którego wynika, iż  kanclerz Angeli Merkel z władzami niemieckich landów – dogada się w sprawie przedłużenia pandemicznych obostrzeń. Lockdown potrwa co najmniej do 28 marca. Planowane są również pewne wyjątki. Mają zostać złagodzone restrykcje dotyczące kontaktów społecznych. Znowu można będzie spotykać się z więcej niż jedną osobą spoza własnego gospodarstwa
reklama


domowego. Maksymalna liczba uczestników spotkania zostanie podniesiona do pięciu, nie wliczając dzieci do 14. roku życia. Władze Niemiec chcą pozwolić na ponowne otwarcie księgarń, kwiaciarni i centrów ogrodniczych. Na 20 metrów kwadratowych powierzchni będzie mógł przypadać tylko jeden klient.
Być może otworzą szkoły nauki jazdy, ale wymagane będzie jednak okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego tego samego dnia. Sklepy pozostaną raczej zamknięte, bo otwarcie sklepów możliwe będzie dopiero wtedy, gdy liczba nowych tygodniowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców spadnie poniżej 35.
Natomiast jeżeli liczba tygodniowych zachorowań przekroczy określony poziom, automatycznie zaczną obowiązywać wcześniejsze restrykcje. Kanclerz Angela Merkel i premierzy poszczególnych niemieckich landów spotkają się w środę popołudniu na naradę dotyczącą restrykcji.

Źródło: www.dw.de, Bild, Buisness Insider”
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.