Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
W ubiegłym roku wzrósł eksport do Niemiec, a spadł import z Niemiec do Polski  

/17.02.2021/ W 2020 roku miał miejsce wzrost polskiego eksportu do Niemiec.  Udział zachodniego sąsiada w całym polskim eksporcie wyniósł 28,9 procent. W porównaniu z rokiem poprzednim to wzrost w wartości eksportu, bo w 2019  było to 27,7 procent. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że do Niemiec sprzedano towary o wartości 68,6 miliarda euro. A to oznacza, że aż o 3,9 procent więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie Polska mniej importowała z Niemiec. Wartość importu w 2020 roku wyniosła 49,3 miliarda euro, czyli o 5 procent mniej niż rok wcześniej. Jednak to właśnie towary z Niemiec nadal stanowiły jedną piątą polskiego importu.
W 2020 roku Polska  posiadała nadwyżkę w eksporcie, ta w handlu zagranicznym wyniosła 12 miliardów euro. Całkowita wartość eksportu wyniosła 237,5 miliarda euro i wzrosła tym samym w stosunku do poprzedniego roku o 0,3 procent. Wartość importu spadła o 4,8 procent i wyniosła 225,5 miliarda euro. Z tych danych wynika, że w ubiegłym roku tj. 2020 wzrosło znaczenie Niemiec jako docelowego kraju polskich towarów, natomiast spadła natomiast wartość importu z Niemiec do Polski.

Źródło: www.dw.de,  www.stat.gov.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.