Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Niemcy ostro zareagowały na krytykę z Brukseli

/15.02.2021/ W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi wjazdu z Czech i Tyrolu Komisja Europejska wezwała Niemcy do wprowadzenia wyjątków, np. dla osób dojeżdżających do pracy. Rzecznik Komisji Europejskiej przypomniał, że państwa UE dopiero niedawno uzgodniły wspólne zalecenia dotyczące podróży w czasach pandemii. Oczekiwano, że wszystkie kraje podejmą stosowne do tego kroki. Jednak nowe niemieckie ograniczenia i kontrole wzdłuż granicy czeskiej i austriackiej, takich wyjątków nie przewidują.

Niemiecki rząd ostro zareagował na krytykę z Brukseli kontroli granicznych. Kontrole wzdłuż czeskiej i austriackiej granicy wywołały krytyczną opinię Brukseli.. „Dość tego! Komisja Europejska popełniła w ostatnich miesiącach wystarczająco dużo błędów przy zamówieniach na szczepionki”- powiedział gazecie „Bild -Zeitung” szef niemieckiego MSW Horst Seehofer. Te słowa krytyki szefa niemieckiego landu byłby niewymierzone w Brukselę. „Komisja Europejska powinna nas wspierać, a nie rzucać nam kłody pod nogi, udzielając tanich porad”- powiedział na łamach gazety niemiecki polityk.
Niemcy nie pierwszy raz omijają wspólnotowe uzgodnienia. Nie trzymają się ich również w sprawie szczepionek przeciwko covid. KE jest wobec Berlina bezsilna.

www.bild.de., www.dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.