Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA--
Dziennik "Rhein-Zeitung" o rządzie RFN: umiejętności organizacyjne na poziomie Trzeciego Świata
/12,02.2021/Niemiecka prasa komentuje debatę w Bundestagu i wyniki najnowszego szczytu ws. koronawirusa z udziałem kanclerz i premierów krajów związkowych.
Kolejnym  już przedłużeniem lockdownu w Niemczech zajmują się  nie tylko ogólnoniemieckie media, ale także prasa regionalna. Dziennik "Rhein-Zeitung" z Koblencji pisał o braku perspektyw w koronakryzysie:
"Lockdown ma bardzo jasny cel. Ma on doprowadzić do opanowania pandemii. To dlatego popiera go większość ludzi w Niemczech. Można to porównać do pociągnięcia za hamulec awaryjny. Ale kto gwałtownie zahamuje, ten nie zostawia przecież swojego samochodu na drodze, ale kontynuuje jazdę w dotychczasowym kierunku. A teraz nawet pomysł planowania na potem jest uważany za niebezpieczny. Pojawiły się nawet głosy wśród premierów krajów związkowych, które ostrzegały przed myśleniem lub - co gorsza - mówieniem o dalszych perspektywach. Władze federalne ujawniają  umiejętności organizacyjne na poziomie krajów Trzeciego Świata, co dobija już ostatecznie zdesperowanych przedsiębiorców". 

W Niemczech nie ma jednomyślności w ocenie sytuacji, popełnionych w przeszłości błędów i planów działań na przyszłość. Pojawia się nawet obawa, że  same szczepienia nie będą w stanie zakończyć na stałe tej pandemii i że pojawią się następne pandemie. Kolejne przedłużenie lockdownu wywołało lawin e krytyki wobec rządu w Berlinie. Nawet w tym kontekście pojawia się krytyka federalnej struktury państwa Można znaleźć opinie, że w w walce z pandemią federalizm jest bardziej szkodliwy niż  skuteczny.

Źródło: "Rhein-Zeitung", www.dw.de


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.