Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Katastrofy powojennego Wrocławia – Fotorelacja

/03.02.2021/Katastrofy powojennego Wrocławia, to wystawa stworzona przez studentów historii w przestrzeni publicznej Uniwersytetu Wrocławskiego i Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.  2 lutego 2021 roku, na wrocławskim Rynku odbył się wernisaż wystawy plenerowej pt. Katastrofy powojennego Wrocławia. Wspomniana wystawa – to kilka plansz z informacjami ustawionych po północnej stronie wrocławskiego rynku. Wystawa opowiada o najdramatyczniejszych wydarzeniach, jakie dotknęły stolicę Dolnego Śląska po 1945 roku. Punktem wyjścia dla prezentowanego katalogu katastrof jest opis oblężenia Festung Breslau w 1945 roku. Ale także w powojennym

Wrocławiu  zdarzały się tragiczne wydarzenia o czym dowiadujemy się z plakatów. Na przykład miasto wielokrotnie nawiedzały pożary. W powojennej pamięci mieszkańców najbardziej zapisały się dwa pożary kościoła św. Elżbiety (1975, 1976) i pożar Teatru Polskiego (1995). Zdarzały się również katastrofy lotnicze. Nie można zapomnieć o katastrofach budowlanych jak ta na placu Grunwaldzkim czy też na Wzgórzu Partyzantów. Nie mogło też na wystawie zabraknąć wzmianki o powodzi z 1997 roku.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama