Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Merkel chce dalszych restrykcji. Możliwe zamrożenie ruchu lotniczego i przesunięcie luzowania lockdownu
/27.01.2021/ Jak pisał „Bild” w trakcie wewnętrznej wideokonferencji kanclerz Merkel domagała się drastyczniejszych środków w walce z pandemią, z zakazem podróży włącznie. „Bild” dotarł do treści rozmów podczas wewnętrznej narady kanclerz Merkel z politykami CDU, szefowa rządu domagała się bardziej drastycznych restrykcji. Jak powiedziała, z powodu mutacji koronawirusa  Niemcy siedzą „na beczce prochu" i nie jest pewne, że lockdown zostanie zniesiony w połowie lutego.
- Sytuacja wymknęła się nam spod kontroli - powiedziała kanclerz. Dodała- Musimy być jeszcze bardziej rygorystyczni, w przeciwnym razie wrócimy tam, gdzie byliśmy dwa tygodnie temu. Niemcy muszą dojść do wskaźnika zakażeń poniżej 50 na 100 tys. mieszkańców.
Wobec wystąpienia mutantów wirusa , które już szerzą się w innych krajach, kanclerz  chce utrudnić podróże. Wyraziła swoje „zaniepokojenie” chęcią Niemców do podróży. Obawia się, że osoby podróżujące po różnych krajach mogłyby oni sprowadzić zmutowanego wirusa do Niemiec.
- Można było wprowadzić 15-kilometrową strefę maksymalnego oddalania się od domu, ale trudno jest  zakazać podróżowania po świecie – przyznała szefowa niemieckiego rządu W jej opinii żyjemy na beczce prochu z powodu mutacji.
Merkel chciałaby przerzedzić ruch lotniczy w taki sposób, „aby nigdzie nie można było dotrzeć”. - Próbowała nawet zlecić ministrowi spraw wewnętrznych Horstowi Seehoferowi, żeby to zbadał – możliwości wprowadzenie takich rozwiań w życie. Merkel nawet zaznaczyła, że jeśli nie można wprowadzić zakazów podróży, chciałaby w inny sposób uniemożliwić Niemcom podróżującym za granicę przywożenie mutacji do kraju. - Podróżowanie musi stać się nieatrakcyjne, niewygodne, na przykład poprzez kwarantannę – oznajmiła Angela Merkel. 
Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer powiedział we wtorek „Bildowi", że rozważane jest "masywne ograniczenie" ruchu lotniczego do Niemiec, a także zaostrzenie kontroli na granicach.
Według Merkel wcale nie jest bynajmniej pewne, że planowane otwarcie i stopniowe łagodzenie blokady pandemicznej może nastąpić w połowie lutego. - Nie można teraz rozmawiać o otwarciu - cytuje Bild Merkel - Musimy znosić restrykcje odwrotnie niż planowano: najpierw przedszkola i szkoły, potem sklepy, potem restauracje.
Kanclerz Merkel  chce częstszych testów w domach starców.


Źródło: www.bild.de, www.dw.de,
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama