Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Niemcy: Z uwagi na wysoką śmiertelność z powodu pandemii, krematoria na granicy wydolności

/25.01.2021/W Saksonii, krematorium w Doebeln na granicy wytrzymałości, a sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Brakuje miejsca na trumny.  Pracownik krematorium w jednej z saksońskich miejscowości nie chciał bawet podać dokładnej liczby zmarłych. Ani tych, którzy znajdują się w tej chwili w krematorium, ani tych, którzy zostają tu skremowani każdego dnia. Jego zdaniem nie są to dane, które powinny trafiać do opinii publicznej.  Ale dla porównania  w grudniu 2020 roku krematorium wykonało ponad połowę pracy więcej niż wynosiła jego średnia za ubiegłe pięć lat. Krematorium pracuje na granicy wydolności – mówi. Wysoka śmiertelność w Saksonii. Na razie
sytuacja raczej się nie zmieni. W Niemczech wciąż utrzymuje się wysoka śmiertelność na koronawirusa, zwłaszcza, w Saksonii. To potwierdzają dane statystyczne. W połowie grudnia śmiertelność w tym landzie była o 109 procent wyższa niż w ciągu czterech ubiegłych lat. Dla porównania: w skali ogólnoniemieckiej była wyższa tylko o 24 procent.
Jak długo to wszystko jeszcze potrwa, tego na razie nie wie nikt. Niektórzy wciąż nie chcą uwierzyć w tak wysoką śmiertelność, część Niemców po prostu nie chce przyjąć tej bolesnej prawdy i tego, że to wszystko dzieje się na ich oczach.


Źródło: www://wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama