Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Merkel mówi o możliwości przywrócenia kontroli na granicach z krajami UE. W Niemczech lockdown do 14 lutego.
Kanclerz Angela Merkel ostrzega, że Niemcy mogą przywrócić kontrole na granicach z krajami Unii Europejskiej. - Wcale tego nie chcemy. To ostateczność - zaznaczyła Merkel.
Trochę to przypomina słynne „nie chcę ale muszę”.
W Interii czytamy: „- Wcale tego nie chcemy, liczymy na partnerską współpracę z sąsiadami, ale gdyby te kraje miały podążać innymi drogami, czego w tej chwili nie dostrzegam, to musimy być przygotowani na ostateczność i powiedzieć: musimy przywrócić kontrole graniczne” – stwierdziła niemiecka kanclerz.
I dalej mówi szefowa niemieckiego rządu „- Musimy być wyjątkowo ostrożni, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjazdy z
reklama
krajów, w których pojawiły się nowe, bardziej zaraźliwe mutacje koronawirusa - powiedziała Angela Merkel po wtorkowym spotkaniu z premierami niemieckich krajów związkowych, na którym zapadła decyzja o przedłużeniu twardego lockdownu do 14 lutego”.
Przypomnijmy, że u naszego zachodniego sąsiada zamknięte pozostaną m.in. szkoły i przedszkola, tak jak restauracje i puby, teatry i opery, a także duża część handlu detalicznego, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Najnowszy smutny bilans to Najnowszy bilans to ponad tysiąc zgonów w ciągu doby. Od początku pandemii na COVID-19 zmarło do tej pory w Niemczech 48 770 osób


źródło: www.wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.