Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Elektryczne hulajnogi. Statystki wypadków w Niemczech:  między styczniem i wrześniem ubiegłego roku doszło do 1570 wypadków wywołanych przez użytkowników e-hulajnóg. Zginęło siedem osób, 269 zostało ciężko rannych, 1096 odniosło drobne obrażenia

/08.01.2021/ Niemiecki Urząd Statystyczny po raz pierwszy opublikował oddzielne statystyki wypadków na e-hulajnogach. Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden poinformował, że między styczniem i wrześniem ubiegłego roku doszło do 1570 wypadków wywołanych przez użytkowników e-hulajnog. W  ich wyniku zginęło siedem
osób, 269 zostało ciężko rannych, 1096 odniosło drobne obrażenia. Dla porównania w tym samym okresie zanotowano 73 293 wypadków z udziałem rowerzystów.  Z tego 351 doznało obrażeń śmiertelnych.
W Niemczech od początku 2020 roku wypadki na hulajnogach elektrycznych są ujmowane w statystykach oddzielnie. Przypomnijmy, że e-hulajnogi zostały zatwierdzone do użytku drogowego w Niemczech od czerwca 2019 roku.


źródło: www.dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama