Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Der Spiegel na tropie rosyjskich agentów
/22.12.2020/ Nagranie rozmowy telefonicznej było jednym z efektem dziennikarskiego śledztwa, w tym niemieckiego magazynu „Der Spiegel”. Dziennikarze opublikowali w  wyniki swoich ustaleń. Ujawnili, że  co najmniej ośmiu agentów tajnych służb rosyjskich uczestniczyło w zamachu na polityka opozycji. Jak informował tygodnik „Der Spiegel”, Nawalny miał rozmawiać z Konstantinem Kudrjawcewem. Agent podał szczegóły na temat akcji i zaangażowanych w nią osób. Rzekomy agent nawet przyznał w opublikowanej rozmowie z Nawalnym do tego, że truciznę umieszczono w wewnętrznej stronie majtek. Dalsza rewelacja to to, że Nawalny przeżył tylko dlatego że lot
reklama
nie trwał wystarczająco długo. Agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB) miał przyznać się – jak twierdzi sam Aleksiej Nawalny – do zamachu na niego. Na kanale Youtube Nawalny opublikował nawet film pod tytułem „Zadzwoniłem do swojego mordercy. Przyznał się”. Nawalny udawał asystenta szefa rosyjskiej rady bezpieczeństwa.
Ale Kreml odpiera zarzuty i przeczy rewelacjom dziennikarskiego śledztwa. Badania laboratoryjne w Niemczech, Francji i Szwecji wykazały, że został otruty bojowym środkiem z grupy nowiczok. Rosja  zaprzecza temu, jakoby stała za zamachem i  domaga się przedstawienia dowodów.

Źródło: www.spiegel.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.