Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Niemiecka rozgłośnia NDR: Wielu zawraca, po kontrolach na polsko- niemieckiej granicy
/21.12.2020/ Niemiecka rozgłośnia NDR poinformowała, że byli to podróżni, którzy chcieli zrobić zakupy w Polsce lub jechali z Polski do Niemiec. 154 kierowców postanowiło zrezygnować z dalszej jazdy i zawróciło - około jeden na dwunastu - informuje niemiecka rozgłośnia NDR. 
Należy jednak pamiętać, że przyjeżdżający z Polski do Meklemburgii Pomorza-Przedniego  muszą
reklama
w przejść dziesięciodniową kwarantannę. Zwolnieni z niej są  jedynie i to pod pewnymi warunkami - pracownicy transgraniczni.  Niemiecka policja jest rygorystyczna i egzekwuje od Polaków wykonywanie tamtejszych przepisów. Od początku tygodnia funkcjonariusze niemieckiej policji przejęli dane osobowe 129 przyjeżdżających osób, które nie posiadały deklaracji wjazdu i dlatego prawdopodobnie muszą zostać poddani kwarantannie.  W regionach przygranicznych liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.


Źródło: NDR, dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.