Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
W Niemczech wschodzą w życie obostrzenia związane z locdownem
/16.12.2020/ Wielu Polaków ma bliskie związki z Niemcami i często do tego kraju podróżuje. W obecnej sytuacji  Niemcy nie są dobry celem podróży, a to wynika z pandemii i obostrzeń, które są wkrótce zaplanowane przez władze naszego zachodniego sąsiada. Już od  dzisiaj w Niemczech wprowadzają tzw. twardy lockdown. Zresztą tę informację ogłosiła sama kanclerz Angela Merkel. Aż do 10 stycznia 2021 zamknięte zostaną wszystkie sklepy poza tymi, które sprzedają artykuły pierwszej potrzeby, oraz apteki i banki będą nadal czynne.  Media informują, że w Niemczech też nie będzie hucznego świętowania Bożego Narodzenia. W okresie świątecznym, tj. od 24 do 26 grudnia mają być dozwolone spotkania tylko w najbliższym kręgu rodzinnym - maksymalnie 5 osób plus dzieci do 14 roku życia. Również na huczne zabawy sylwestrowe w Niemczech nie ma co liczyć. Warto przemyśleć, czy a takiej sytuacji planować podróż za naszą zachodnią granicę.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama