Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Czy  szef CSU Markus Söder, pokona nominata CDU w wyścigu po schedę po Merkel?
/15.12.2020/ „Stuttgarter Zeitung“ przyznaje, że „troska o to, że integrująca siła Lascheta, Merza czy Röttgena nie będzie wystarczająca do pojednania partii, jest uzasadniona”. Niemiecka gazeta dodaje: „W nadchodzącym roku wyborczym mogłoby się to okazać podwójnie szkodliwe. CDU funkcjonuje tylko jako jedność; gdy tylko zaczyna erodować, załamuje się poparcie społeczne. Żaden z trzech kandydatów nie jest wystarczająco przekonujący dla ogółu społeczeństwa, dlatego CDU stoi przed niemałym dylematem. Może zrezygnować z ambicji przywódczych i bez walki wyznaczyć na kandydata na kanclerza szefa CSU Markusa Södera, który teraz jest wedle sondaży

najpopularniejszym politykiem. Może też wybrać własnego kandydata, który stanie do wyścigu o urząd kanclerski; to będzie obarczone dużym ryzykiem.”  Tak „Stuttgarter Zeitung“ komentował zaplanowany na połowę stycznia zdalny zjazd CDU, na którym zostanie wybrany kandydat na przyszłego kanclerza Niemiec. Wybory odbędą się jesienią 2021.  To będzie ciekawe stwierdzić, kto najlepiej poradzi sobie: Friedrich Merz, Armin Laschet czy Norbert Röttgen?  1001 delegatów zdecyduje o wyborze nowego szefa partii, tego kto zastąpi w CDU wieloletnią szefową Angelę Merkel. I kto zarazem będzie kandydatem CDU na kanclerza. Ktokolwiek to będzie, musi scalić targaną kłótniami partię, a po drugie musi być silnym przywódcą. Po trzecie jak pisał  „Stuttgarter Zeitung“ i tak może się to okazać niewystarczające i być może następny kanclerz będzie nie z CDU, lecz CSU?

Źródło: „Stuttgarter Zeitung“, dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama