Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-WROCŁAW-
We Wrocławiu zbierają podpisy przeciwko kontrowersyjnej
ustawie 447/02.12.2019/W sobotę we Wrocławiu niedaleko przejścia podziemnego do Galerii Dominikańskiej zbierano podpisy pod ustawą, mająca zablokować roszczenia w sprawie mienia żydowskiego.  Kontrowersyjna ustawa 447 uderza a Polskę i Polaków. Rozdawano również ulotki. Część przechodniów obojętnie mijała stoisko przeciwników 447, ale inni z ciekawością słuchali głosu z megafonu. Byli też i tacy, którzy przystanęli, aby podpisać się pod listą.
Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku USA pod naciskiem organizacji żydowskich, wsparły żydowskie żądania, wprowadzając u siebie ustawę JUST Act 447 (pełna nazwa: Justice for Uncompensated Survivors Today Act , a po polsku: Ustawa o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holokaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat). Ten kontrowersyjny  akt potocznie nazwano u nas ustawą 447.  Trzeba podkreślić, że w budzącej emocje ustawie nie ma wzmianki o wartości pożydowskiego, bezdziedzicznego mienia w Polsce. Nie wiadomo skąd  zatem wzięła się szacunkowa astronomiczna, wręcz kwota 300 mld dolarów.  Poza tym dlaczego Polska, sama będąca jedną z największych ofiar II wojny światowej, miałaby wypłacać żydowskim organizacjom tak gigantyczne pieniądze? Przypomnijmy, że Polska mocno ucierpiała w wyniku wojny rozpętanej przez Niemcy i do dziś nie otrzymała reparacji. Poza tym smaczku sprawie dodaje fakt, że już raz nasz kraj już raz wypłacał stosowne odszkodowania organizacjom żydowskim. Niestety polscy politycy, zarówno ci którzy obecnie rządzą, jak i opozycja, nabrali wody w usta. Niezbyt wiele wiadomo o tym, co zamierza w sprawie antypolskiej ustawy zrobić nasz rząd. Z kolei z szeregów opozycji też nadchodzą niepokojące sygnały. W jednej z audycji polityk Nowoczesnej wsparł ten kontrowersyjny, antypolski akt, jakim ust ustawa 447. Niewiadomo czy było to stanowisko jego ugrupowania, czy tylko wypowiedź pod publiczkę, aby zyskać poklask części elektoratu. Brak jasnej informacji w tak ważnej sprawie, budzi zrozumiały niepokój i wzmaga niezbyt dobre nastoje. Pozostawia również pole dla działań skrajnych organizacji.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Komentator Europa-Polska-Niemcy