Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Niemcy przedłużają lockdown  do 10 stycznia 2021!

/03.12.2020/ Obowiązujący w Niemczech częściowy lockdown zostanie przedłużony do 10 stycznia – poinformowała o tym sama kanclerz Angela Merkel. – W zasadzie sytuacja pozostanie taka, jaka jest teraz – powiedziała.
Zdaniem Merkel liczba zakażeń wciąż jest zbyt wysoka, aby móc myśleć o łagodzeniu restrykcji. Przyznała, że walka z pandemią Niemcom się nie udaje najlepiej i nie dzieje tak jak chciałyby tego władze. Merkel oznajmiła, że Niemcy są jeszcze bardzo daleko od zamierzonych celów.


Obowiązuje restrykcje przewidują m.in. zamknięcie restauracji, muzeów czy teatrów i innych obiektów służących rozrywce i rekreacji, a także surowe ograniczenie kontaktów społecznych, w tym ruchu turystycznego w Niemczech.
Przypomnijmy, że restrykcje te miały obowiązywać do 20 grudnia. Premier Bawarii Markus Soeder nie wykluczył, że trzeba je będzie nawet zaostrzyć. Liczba nowych zakażeń koronawiursem utrzymuje się w Niemczech na wysokim, choć stabilnym poziomie. W środę poinformowano o 17.270 nowych zachorowaniach. Nowy rekord zanotowano zaś w przypadku liczby zgonów związanych z Covid, w ciągu doby zmarło 487 osób.


Źródło: dw.de, welt.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama