Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
46 ton odpadów z Francji i Niemiec zmierzało do Polski

/27.11.2020/ Dwa nielegalne transporty odpadów, w których łącznie przewożono 46 ton śmieci, zostały przechwycone w Zgorzelcu przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Jeden z transportów jechał do Polski z Francji, drugi zaś z Niemiec – napisał jeden z największych polskich portali. Według Interii w transporcie z Francji znajdowało się 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej. Z kolei drugi z transportów przechwyconych przez funkcjonariuszy KAS to 25 ton złomu, który przewożono z Niemiec do Polski.
Rzeźnicka-Gniadek cytowana przez Interię oznajmiła, że kierowca ciężarówki przewożącej złom nie miał kompletu dokumentów transportowych, a pojazd nie był prawidłowo oznaczony. Twierdziła nawet, iż  zachodzi podejrzenie, że


na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, a przedsiębiorca, do którego miał trafić złom, nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu.
Przewoźnikom grozi kara 12 tys. zł, a odbiorcy nielegalnych odpadów aż pół miliona zł. Dolny Śląsk już nie po raz pierwszy stał się miejscem dokąd nielegalnie trafiają z zachodu. Może pora jeszcze bardziej uszczelnić granicę i sprawić, ay ten procedes stał się komp;etnie nie opłacalny?


Źródło: wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama