Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Frankfurter Allgemeine Zeitung o użyciu siły przeciwko demonstrantom w Berlinie

/19.11.2020/Frankfurter Allgemeine Zeitung pisał o zajściach podczas zgromadzenia przeciwko restrykcjom antycovidowym. Potężne demonstracja z udziałem kilku tysięcy uczestników w Berlinie dobiegła końca.  Niemiecka policja brutalnie, przy życiu siły, w tym gazu i wozów bojowych oblewających wodą demonstrantów – rozprawiła się z antycovidowcami. W tym czasie władze napisały na Twitterze w środę (17 bm.) wieczorem. „Towarzyszymy im i dbamy o to, aby nikt nie psocił”. A wcześniej senator ds. Wewnętrznych Andreas Geisel (SPD) mówił o  „agresywnym nastroju podczas protestów”.  Niemiecki polityk przekonywał, że w środę (17 bm.) niemieccy policjanci rzekomo nie mieli innego
reklama
wyjścia, jak oczyścić teren przed Bramą Brandenburską przy użyciu armatek wodnych.  Większość demonstrantów nie zastosowała się do żądań noszenia ochrony ust i nosa oraz zachowania dystansu – pisał FAZ.
Według niemieckiej policji podczas protestów zatrzymano ponad sto osób. Policja  rozbiła demonstrację na Strasse des 17. Juni w godzinach porannych.  Jak tłumaczyli przedstawiciele władz większość uczestników demonstracji antycovidowych naruszyła warunki i podobno nie nosiła nakrycia ust ani nosa. Pod naciskiem policji lider demonstracji ogłosił zakończenie demonstracji. Ale wielu uczestników temu się sprzeciwiło.


Źródło: https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/mehr-als-hundert-festnahmen-bei-corona-demo-in-berlin-17058400.html
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.