Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Saksonia zawiesiła mały ruch graniczny z Polską

/17.11.2020/ Saksonia zawiesiła mały ruch graniczny, który pozwalał mieszkańcom tego kraju związkowego RFN na krótkie wyjazdy do Polski oraz Czech w celu zrobienia zakupów czy zatankowania samochodu. Decyzja ma związek z dalszym szerzeniem się pandemii koronawirusa.  Jak ogłosiło w Dreźnie krajowe ministerstwo spraw socjalnych, obecnie jedynie z powodów zawodowych, społecznych lub medycznych będzie można bez obowiązku kwarantanny przyjeżdżać z zagranicznego regionu zagrożonego do Saksonii i to tylko na maksymalnie 12 godzin lub przez identyczny czas przebywać w takim regionie.

reklama

Jednak ten pobyt nie może zostać wykorzystany chociażby do zrobienia zakupów, prywatnemu uczestnictwu w imprezie kulturalnej, wydarzeniu sportowym, publicznych uroczystościach lub innej formie spędzania czasu wolnego.

Komentując to, krajowa minister spraw socjalnych Petra Köpping  powiedziała, że ze względu na wysoką liczbę infekcji bardzo krytycznie ocenia ożywioną transgraniczną turystykę zakupową. Saksonia zdecydowała, że podróże na zakupy lub na tankowanie nie będą już zwolnione z obowiązku kwarantanny.


Źródło: tvp.info.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Saksonia, Drezno