Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Prezydent Wrocławia zwrócił się o pomoc do Niemiec w walce z pandemią
/16.11.2020/ Jacek Sutryk udzielił znanej stacji radiowej RMF FM wywiadu, w którym mówił o wielu rzeczach. Ale także o tym, że rozmawiał z niemieckim konsulem w sprawie udzielna pomocy.
- Rozmawiałem z Konsulem Generalnym Niemiec we Wrocławiu. My na pomoc (w walce z koronawirusem) liczymy. Mam na myśli zarówno nasze miasta partnerskie  w Niemczech, jak i landy, z którymi współpracuje samorząd województwa dolnośląskiego – tak prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.  Sutryk w wywiadzie mówi dalej:
- Jesteśmy gotowi przyjąć pomoc i potrzebujemy pomocy. Ale za część tych zadań odpowiadają struktury państwa polskiego. Samorząd polski, jakkolwiek zainteresowany rozwiązaniem tych spraw, nie może wychodzić przed szereg. Dlatego tak ważne było właściwe stanowisko rządu w tej sprawie, którego niestety nie ma.
reklama

Zwrócił się w tej sprawie do polskiego MSZ-etu.
Prezydent Wrocławia znany z niechęci do obecnego rządu, w kontrze do wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza, który powiedział, że Polska nie potrzebuje wsparcia od Niemiec, bo niezbędny sprzęt samorządy mogą otrzymać z Agencji Rezerw Materiałowych.
  Nie jestem do końca przekonany – skomentował Sutryk. - Gdyby tak było, to ja nie musiałbym dostarczać maseczek do szpitali, nie pisaliby do mnie pracownicy SOR-ów, że potrzebują sprzętu ochrony osobistej. Coś tutaj nie gra. To nie jest tak, że pomoc, która idzie od strony państwa polskiego, jest wystarczająca – stwierdził.
  Prezydent Wrocławia jest zwolennikiem opozycji, ostatnio mocno wsparł nowy ruch Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: RMF FM, gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.