Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Niemcy ogłosiły restrykcje dla przyjeżdżających z Polski
/26.10.2020/ Od soboty 24 października cała Polska została przez Niemcy uznana za obszar ryzyka epidemicznego. Znaczy to, że osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie, lub zrobić test na obecność koronawirusa wykluczający infekcję. Wszyscy wiemy, że obowiązek kwarantanny oznacza spore utrudnienia dla tysięcy osób żyjących na terenach przygranicznych i pracujących w sąsiednim kraju. Ale niemieckie landy dopuszczają wyjątki w sprawie kwarantanny. Tyle, że trzeba uważa, bo przepisy są różne w poszczególnych landach graniczących z Polską.

Na przykład w sąsiadującej z Polską Brandenburgii z obowiązku kwarantanny zwolnieni są pracownicy transgraniczni, polski personel medyczny niemieckich szpitali. Również z takiego obowiązku są zwolnieni uczniowie chodzący do szkoły po drugiej granicy. Wyjątki obowiązują także dla kierowców samochodów ciężarowych, maszynistów oraz pilotów.

Jednak wszystkie pozostałe osoby, aby uniknąć obowiązku kwarantanny, muszą posiadać zaświadczenie lekarskie w języku niemieckim lub angielskim, potwierdzające wykonanie przed wjazdem do Niemiec testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który dał wynik negatywny. Ale uwaga, test nie może być starszy niż 48 godzin.
Saksonia również dopuszcza zwolnienie z obowiązku kwarantanny dla osób regularnie przekraczających granicę na trasie pomiędzy miejscem pracy a miejscem zamieszkania. Z kwarantanny zwolnione są też osoby przybywające do Saksonii na mniej niż 24 godziny.  W Saksonii także można uniknąć kwarantanny, posiadając zaświadczenie lekarskie oparte na negatywnym teście, ale nie starszym niż 48 godzin od wjazdu. Jednak obecny czas nie sprzyja wyjazdom i turystyce. Kto naprawdę nie musi, lepiej niech teraz nie wyjeżdża od Niemiec. Zaoszczędzi tym samym sobie wielu trudów i kosztów.

Źródło:www.wydarzenia.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama