Powrót

HISTORIA

Odkryto pod Szczecinem skarb 70 złotych monet! Znalazcy spisali się na medal!


Jak informuje portal Zwiadowcahistorii.pl pod Szczecinem grupa poszukiwaczy odnalazła prawdziwy skarb. Odkopano 70 złotych carskich i amerykańskich monet, których wartość może sięgać nawet ponad 100 tysięcy złotych. Takie znalezisko nie trafia się często…- jak przyznaje wyżej wspominany portal. Pod Szczecinem grupa 3 poszukiwaczy odkryła skarb 70 złotych monet, o łącznej wadze ponad 400 gramów!


Publikacja: 06.11.2023

Jak powiedzieli „chcą dać dobry przykład innym” więc bez wahania zgłosili swoje odkrycie. To godna podziwu i pochwał postawa znalazców. Jak się okazało skarb 70 złotych monet pochodzących z końca XIX wieku oraz samego początku XX wieku, składa się z carskich rubli (5 i 15) oraz amerykańskich dolarów (5, 10 i 20). Najstarsza z monet pochodzi z 1880 roku i jest to 5 dolarów amerykańskich, natomiast najstarsza carska moneta to 5 rubli z 1897 roku. Najmłodsza z monet została wybita w 1926 roku. Jak pisał Zwiadowcahistorii.pl jest to 404 gramy złota o próbie 900. Po szybkim przeliczeniu wartość numizmatów to około 120 tysięcy złotych.


Fot.Screen ze str. https://www.facebook.com/profile.php?id=100093311079911

Na  stronie Faceeboka należącej do Stowarzyszenia Szczecińska Grupa Eksploracyjna  (Szczecińska Grupa Eksploracyjna) czytamy:

Może zacznę od… no dobra. Nie da się tego opisać słowami! Emocje jakie towarzyszyły są nie do opisania!

Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Kolejny sukces naszego stowarzyszenia

Dziś Andrzej rozbił bank, zawał serca murowany. 70 złotych monet w metalowej puszce, 20, 10 i 5 dolarów oraz 15 i 5 ruble.

Złoto próby 900

Waga 404 gramy. Sztos!

My dalej dochodzimy do siebie i myślę, że tej nocy mało kto uśnie”O znalezisku i postawie miłośników poszukiwań artefaktów pisało wiele mediów. I nie ma w tym nic dziwnego, nie codziennie udaje się odkryć taki skarb. Znalazcy tego niecodziennego znaleziska też spisali się na medal.
Źródło: https://www.zwiadowcahistorii.pl/skarb-70-zlotych-monet-odkryty-pod-szczecinem/,


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Reklama
Archiwum