Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Szef niemieckiego rządu cytowany przez niemiecką agencje, oznajmił, że całe miasto zostało zniszczone, choć nie było w nim celów wojskowych. - To dużo mówi o brutalności rosyjskiej agresji, której celem jest po prostu zniszczenie i podbój - oświadczył Scholz, dodając, że Irpień jest bardzo ważnym sygnałem, że coś trzeba zrobić.

Z tego powodu już wcześniej wizyty w Ukrainie odmówiono prezydentowi Niemiec, kanclerz miał uznać za afront wobec swojego kraju. Być może ta wizyta przełamie niechęć Scholza i sprawi, że przestanie się zachowywać jak rozkapryszone dziecko.

Z kolei  prezydent Francji Emanuel Macron.  mówił: - To bohaterskie miasto, naznaczone piętnem barbarzyństw. Tu popełniono zbrodnie wojenne, dokonano masakry Dodał:

- Francja od pierwszego dnia stoi po stronie Ukrainy - zapewnił prezydent Macron, pytany przez dziennikarzy o swoje wcześniejsze słowa, aby "nie upokarzać Rosji". Prezydent Francji zapewnił, że Europa i Europejczycy pomogą Ukrainie odbudować kraj ze zniszczeń wojennych.

Niedawno zgrzyt na linii Paryż-Kijów wywołały słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, nawołującego do rozmów ukraińsko-rosyjskich. Nacisk ze strony Macrona na władze w Kijowie – nie został przychylnie odebrany. Być może wizyta francuskiego prezydenta załagodzi nieporozumienia. Najbliższe dni pokażą, czy ta wizyta przyniesie za sobą konkretne czyny, czy tylko była symboliczna i bardziej potrzebna gościom wizytującym walczącą rosyjskim najeźdźcą Ukrainę do kreowania swojego wizerunku we własnych krajach.Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zbigniew-rau-decyzje-w-sprawie-negocjacji-nalezy-zostawic-uk,nId,6096917#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi i prezydent Rumunii Klaus Iohannis z wizytą w Kijowie

(16.06.2022) Prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi i prezydent Rumunii Klaus Iohannis przebywają w czwartek w Kijowie. Wizyta europejskich przywódców ma znaczenie symboliczne. Od początku rosyjskiej inwazji szczególnie Niemcy są krytykowane za zbyt łagodną postawę wobec Rosji i niedostateczną pomoc militarną dla Ukrainy.  Podczas wizyty w podkijowskim Irpieniu, gdzie Rosjanie dokonali masakry na ludności, kanclerz Niemiec mówił o "bezsensownej przemocy". - To musi się wreszcie skończyć - wskazywał.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, który wraz z prezydentem Francji, premierem Włoch i prezydentem Rumunii, odwiedził w czwartek przedmieścia Kijowa - Irpień, mówił o "bezsensownej przemocy" i "brutalności rosyjskiej wojny".

POLITYKA

reklama
reklama