Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Przeciwnicy restrykcji grożą śmiercią premierowi Bawarii
Nie tylko w Polsce nie brakuje przeciwników restrykcji związanych walką z epidemią. Również u naszych zachodnich sąsiadów takich problem istnieje. Przeciwnicy obostrzeń nie ograniczają się już tylko do protestów, lecz przysyłają listy z pogróżkami, także do premiera Bawarii. „To mnie nie odstrasza”, powiedział Markus Soeder w bawarskim landtagu, informując o kolejnych groźbach zabójstwa i kierowanych pod jego adresem listach pełnych nienawiści. Polityk zaapelował do posłów landtagu, by także nie dali się zastraszać przez pogróżki. Ma to związek z tym, że Bawaria należy do tych niemieckich landów, w których obowiązują najostrzejsze obostrzenia związane z covidem. W tych regionach Bawarii, które są szczególnie zagrożone koronawirusem, zgromadzenia nie będą mogły liczyć więcej niż 50 osób, a lokale będą czynne tylko do godziny 21:00. Obostrzenia mają wchodzić w życie w momencie, gdy w danym regionie przekroczony zostanie wskaźnik 100 nowych infekcji przypadających na 100 000 mieszkańców. Podczas gdy obostrzenia mają dotyczyć imprez kulturalnych, w tym teatrów, kin i spotkań stowarzyszeń, nabożeństwa i demonstracje mają być z nich zwolnione. Teraz w przypadku zgromadzeń obowiązuje w Bawarii poprzeczka stu osób w pomieszczeniu zamkniętym i dwustu osób na wolnym powietrzu.
Tak więc antycovidowcy – to nie tylko polski „wynalazek”. Również w Niemczech to mocny ruch i jak widać nie przebierający w środkach.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama