Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Niemcy zaostrzają przepisy

/15.10.2020/ Jedno jest jasne, takiej sytuacji  u naszego zachodniego sąsiada nie było od końca marca. W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 6 638. To około 1 500 więcej niż poprzedniego dnia - poinformował w czwartek 15 października rano berliński Instytut im. Roberta Kocha. Zapowiedziano, że w Niemczech zostaną zaostrzone restrykcje. Tam nikt nie udaje, że nie wierzy w covid, nie powiela mitów o pademii. Od początku pandemii w RFN zakażone koronawirusem zostały 341 223 osoby. Liczba zgonów wzrosła do 9 710. Tylko ostatniej doby na COVID-19 zmarły w Niemczech kolejne 33 osoby. Nowe zasady uzgodniła z premierami krajów związkowych sama kanclerz Niemiec Angela Merkel.
Nowe przepisy obejmują rozszerzenie wymogu noszenia maseczek. Będą też ograniczenia liczby gości na prywatnych uroczystościach, ograniczenia kontaktów w miejscach publicznych oraz ograniczenia działalności lokali gastronomicznych.

Nowe ograniczenia kontaktów w rejonach o częstości występowania tygodniowej zapadalności na koronawirusa powyżej 50 zakażeń na 100 000 mieszkańców oznaczają, że w miejscach publicznych może się spotykać maksymalnie dziesięć osób. Już teraz jest taki wymóg w Berlinie. W regionach, w których zapadalność przekroczy próg 50 nowych infekcji na 100 000 tysięcy, będzie wprowadzana godzina policyjna od 23. Niewykluczone, że  zgromadzenia będą ograniczone nawet do pięciu osób lub członków dwóch gospodarstw domowych.  Od wartości 35 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców, w regionach dotkniętych chorobą będzie obowiązywał w przyszłości wymóg dotyczący posiadania maseczek. Ale zaostrzenia idą jeszcze dalej, bo w regionach, w których zapadalność przekroczy próg 50 nowych infekcji na 100 000 tysięcy, będzie wprowadzana godzina policyjna od 23. Mówi się wręcz o zakazie zakwaterowania osób z obszarów zagrożonych, wprowadzonego w niektórych krajach związkowych. Ale temu sprzeciwia się Merkel.  Ale jednocześnie niemieckie władze skierowały do swoich obywateli skierowano "pilne wezwanie" do "powstrzymania się od niepotrzebnych podróży".


Źródło: https://fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama

Powieść „Renn Breslau miasto złota i miłości“ z AUTOGRAFEM AUTORAplus przesyłka gratis za 17,90 zł. Wysyłka GRATIS! Oferta ważna do 15 listopada 2020 roku, lub do wyczerpania zapasów. Zainteresowani zakupem i skorzystaniem z tej promocji proszeni są o kontakt na adres e-mail: rennpromocja@interia.pl
z dopiskiem hasła:  „Jesienna Promocja”