Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Również do Wrocławia dotrze : PROJEKT " KUCHNIA EUROPY"

/02.10.2020/ Projekt o jakim mowa poniżej, rozpoczął się 15 sierpnia w Kopenhadze. Co się dzieje z naszymi ideami Europy, wspólnoty i naszego działania, gdy dyskutujemy o nich przy kuchennym stole z osobami o różnym pochodzeniu? W okresie od sierpnia do grudnia 2020 r. jedenastu artystów i artystek z całej Europy przyjrzy się tej kwestii i zorganizuje spotkania w prywatnych, publicznych lub metaforycznych kuchniach w jedenastu miastach europejskich.
Patrícia Portela, portugalska artystka zainaugurowała 15 sierpnia w Kopenhadze cykl imprez pod nazwą "Kuchnia  Europy".
Kuchnia, jak żadne inne miejsce jest symbolem wspólnoty i spotkania, bezpieczeństwa i ożywionej debaty. W czasie pandemii koronawirusa kuchnia nabrała jeszcze większego znaczenia - nie jest już tylko miejscem spotkań, ale także
reklama
stanowiskiem pracy i szkolną klasą. W projekcie "Kuchnia Europy" miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki, staje się obecnie metaforą i platformą dla kulturowego i ogólnoeuropejskiego dialogu ponad granicami.
Wszystkie informacje na temat projektów Goethe-Institut dotyczących projektów w ramach "Europa 2020" można znaleźć na stronie: www.goethe.de/EU2020.
Kuchnia Europy to projekt Instytutu Goethego, finansowany ze specjalnych środków Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych niemieckiego przewodnictwa w Radzie UE 2020. Imprez w ramach ww. projektu odbędzie się za zaproszeniami również we Wrocławiu 4 października.


Źródło: materiał prasowy
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.