Powrót

POLITYKA

Welt: ONZ potępia „bezprecedensową katastrofę ludzką” w Strefie Gazy. Izraelskie bomby zabiły  co najmniej 88 pracowników ONZ


Wojna najwyraźniej utraciła „swoje człowieczeństwo” – twierdzi agencja ONZ ds. pomocy uchodźcom palestyńskim. Według egipskiego prezydenta Abdela Fattaha al-Sissiego izraelskie ataki na Strefę Gazy wykraczają poza prawo do samoobrony- pisał niemiecki Welt.de.   Armia izraelska umieściła Strefę Gazy pod ciągłym ostrzałem i całkowicie odcięła terytorium Palestyny. Wstrzymano dostawy paliwa, żywności i wody pitnej. 


Publikacja: 06.11.2023

W izraelskich nalotach na Strefę Gazy giną nie tylko bojownicy Hamasu i palestyńscy cywile, ale i pracownicy ONZ, którzy pomagają ustabilizować sytuację humanitarną w odciętym od świata obszarze. Agencja ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) poinformowała, że w trwającym od miesiąca konflikcie na Bliskim Wschodzie zginęło już 88 pracowników ONZ. "To musi się skończyć teraz" - apeluje w oświadczeniu agencja.

Wspominana niemiecka gazeta pisze, że według ONZ izraelskie ataki na Strefę Gazy doprowadziły do   „bezprecedensowej katastrofy ludzkiej” na terytorium Palestyny.


„W ciągu ostatnich ośmiu dni ani kropla wody, ani ziarno pszenicy, ani litr paliwa nie zostały wpuszczone do Strefy Gazy” – powiedział komisarz generalny Agencji ONZ ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyny   (UNRWA), Philippe Lazzarini powiedział w niedzielę reporterom. Pracownicy UNRWA w Strefie Gazy również „nie są już w stanie zapewniać pomocy humanitarnej”.

Wojna najwyraźniej straciła „swoje człowieczeństwo” – stwierdził Lazzarini, który szczególnie ubolewał nad brakiem wody w Strefie Gazy: „Wszyscy wiemy, że woda to życie, a w Gazie kończy się woda i w Gazie kończy się życie. ”

Jak pisze Welt.de według raportów palestyńskich ponad 1000 osób zostało pochowanych pod gruzami w Strefie Gazy w wyniku kontrataków armii izraelskiej po atakach terrorystycznych islamistycznego Hamasu. Obrona cywilna w Strefie Gazy podała, że   są wśród nich ranni i martwi. Wiele z nich odnaleziono żywych pod zniszczonymi budynkami 24 godziny po bombardowaniu – czytamy w Welt.de.

Niemieckie media stanęły w wojnie izrelsko-palestyńskiej stanęły po stronie Izraela, a przeciwko Palestyńczykom, ale nawet one coraz częściej donoszą zbrodniach Izraela i masakrze ludności cywilnej i zabijaniu przez Izrael pracowników ONZ. Nie widać końca tego krwawego starcie. Trwały pokój może tylko zaprowadzić interwencja międzynarodowa i podział na dwa niepodległe państwa Izrael  i Palestynę. Masakrowana przez Izraelczyków  Strefa Gazy jest wyrzutem sumienia dla państw zachodu, które wolą milczeć i nie redagując na niedolę i masakrę ludności palestyńskiej.
źródło: http://www.welt.de/politik/ausland/article248007550/Nach-Hamas-Angriff-auf-Israel-UN-beklagen-beispiellose-menschliche-Katastrophe-im-Gazastreifen.html?icid=search.product.onsitesearch, http://wydarzenia.interia.pl/raport-wojna-w-izraelu/news-dramatyczna-sytuacja-w-strefie-gazy-smierc-kilkudziesieciu-p,nId,7131856#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Reklama
Archiwum