Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KULTURA-
Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu już wystartował/25.11.2019/ 22 listopada w Kinie Nowe Horyzonty miało miejsce otwarcie Tygodnia Filmu Niemieckiego. To cykliczna impreza z wieloletnią już tradycją, przegląd najciekawszych i najważniejszych produkcji, prezentujących współczesne zjawiska w niemieckim kinie. W ostatni  piątek o godz. 19, na otwarcie przeglądu pokazano film „Moje dzieciństwo i ja”. To bardzo poruszający obraz w reżyserii Caroline Link, oparty na biograficznej książce znanego niemieckiego komika, satyryka i showmana Hape Kerkelinga. Wprawdzie sama reżyserka nie przybyła na projekcję swojego filmu, lecz w przesłaniu wyemitowanym na wielkim ekranie pozdrowiła wszystkich widzów. A tych zgromadziło się na sali kina Nowe Horyzonty całkiem nie mało. Zanim wystartował film organizatorzy i konsul generalny Hans Jörg Neumann  powiedzieli kilka słów o przeglądzie, o jego historii i przesłaniu. Szczególne słowa podziękowania skierowano do organizatora imprezy Michała Tomiczka, którego konsul przedstawił jako „Mister Film”.Licznie przybyła na Imprezę widownia mogła podziwiać niezwykle ciekawy film. Opowiadał on historię z perspektywy dziecka. Zabiera nas do Zagłębia Ruhry i miasteczka Recklinghausen, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Widzimy zmiany, jakim uległy relacje rodzinne. Główny bohater Hans-Peter ma zapracowanego ojca i cierpiącą na depresję matkę, schorowane babcie i troskliwych dziadków. Ma też starszego brata, który jak trzeba, staje w jego obronie. Swoim komediowym talentem Hans-Peter próbuje ratować chorą na depresję matkę, ale też pomagać babci w konfrontacji z pracownikami pomocy społecznej. Zarówno w trudnych i jak szczęśliwych momentach zawsze mogą liczyć na wzajemne wsparcie. Film Caroline Link, oparty na biograficznej książce znanego niemieckiego komika, satyryka i showmana Hape Kerkelinga chociaż zawiera sporo elementów humorystycznych, to jest podszyty smutkiem. Na pewno wart jest polecenia.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Komentator Europa-Polska-Niemcy
reklama