Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Pesa wyprodukowała pojazdy dla Deutsche Bahn

/02.10.2020/ Ostatnie pojazdy wyprodukowane przez należącą do Polskiego Funduszu Rozwoju bydgoską Pesę dla Deutsche Bahn trafiły do Bawarii. Łącznie polska firma dostarczyła do Niemiec aż 72 pojazdy dedykowane do 
ruchu regionalnego.
Umowę ramową pomiędzy Pesa a Deutsche Bahn podpisano w 2012 roku na berlińskich targach Innotrans. Dawała ona DB możliwość zamówienia do 420 pojazdów, a wartość kontraktu wynosiła 1,2 mld. Dwa lata po podpisaniu
reklama

umowy Pesa zaprezentowała w Berlinie prototyp pojazdu. Ten  30 maja 2018 roku otrzymał homologację i został dopuszczony przez EBA do ruchu z pasażerami na terenie Niemiec.

Pesa Link, w zależności od liczby członów, mają od 110 do 160 miejsc siedzących, w tym 12 w I klasie oraz miejsca dla rowerów. Są to pojazdy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Mogą osiągać prędkość do 140 km/h. Polska firma dostarczyła do Niemiec 72 Linki w wersjach dwuczłonowej i trójczłonowej, które dedykowane są do ruchu regionalnego. Wożą pasażerów w rejonach Dortmundu, Frankfurtu i Monachium. Do tej pory przejechały już ponad 2 mln kilometrów.


Źródło: www.biznes.interia.pl

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.