Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Die Welt bardziej niż PiSu boi się Konfederacji
/30.09.2020/To, że niemieckie gazety delikatnie rzecz biorąc nie lubią Pisu i zwalczają tę partię, jak tylko mogą to ani żadna nowość, ani tajemnica. Jednak jest polska partia, która niemieckie gazety jeszcze bardziej denerwuje. Die Welt pisze, że w porównaniu z Konfederacją, PiS wydaje się umiarkowaną partią. Nowa, prawicowa ekstrema zdobywa młodych wyborców w Polsce i innych krajach Grupy Wyszehradzkiej – donosi „Die Welt”.
„Rzadko się zdarza, że polscy politycy wzbudzają w swojej ojczyźnie sensację, bo wzięli udział w protestach w Niemczech” – zauważa warszawski korespondent „Die Welt” Philipp Fritz.  Uwagę  niemieckiego dziennikarza przykuł kontrowersyjny polityk Konfederacji Grzegorz Braun. A to dlatego, że  poseł na Sejm z ramienia Konfederacji – wg Die Welt „skrajnie prawicowej” partii -,w końcu sierpnia uczestniczył w Berlinie w demonstracji przeciwko restrykcjom narzuconym koronakryzysem.
Jak pisze korespondent „Die Welt” Philipp Fritz.: „Braun był nawet przy tym, gdy mieszanka przeciwników szczepień, wyznawców teorii spiskowych i prawicowych ekstremistów wtargnęła na teren przed Reichstagiem. Efektownie dał
reklama


się sfotografować, gdy w jeszcze zapiętej marynarce skacze przez barierki. Polski parlamentarzysta zatem, przedstawiciel sąsiada i bliskiego partnera Niemiec, daje sobie zrobić zdjęcie podczas próby zdobycia szturmem symbolu niemieckiej demokracji”.
I tu pada znamienne zdanie w niemieckim dzienniku, iż wobec Konfederacji, narodowo-konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość, które większość Europejczyków postrzega jako radykalne, wydaje się umiarkowane.
„Die Welt” pisze, że Konfederacja otwarcie domaga się wystąpienia z UE, przywrócenia kary śmierci, dyskryminuje kobiety, prowadzi nagonkę na homoseksualistów oraz imigrantów, a posłowie, tak jak „niedoszły zdobywca Reichstagu” Braun, zwracają na siebie uwagę antysemickimi komentarzami. Przekaz dla niemieckiego czytelnika jest jasny Braun to antysemita
Die Welt pisze, że PiS traktuje tę konkurencję poważnie. Gazeta przypomina, że w tegorocznych wyborach prezydenckich 23 procent Polaków między 18 a 29 rokiem życia głosowało na kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka. Tym samym jest on w tym pokoleniu bardziej popularny niż wspierany przez PiS urzędujący prezydent Andrzej Duda. „Die Welt” : „Nawet jeżeli Konfederacja nie wchodzi w skład rządu, dzięki rosnącemu wpływowi może wyznaczać tematy i brać do galopu PiS. Polsce grozi jeszcze większy zwrot na prawo”.
Nie da się ukryć, że niemieckie media boją się i nie lubią polskiej prawicy, obojętnie jaka ona jest. Różnica jest tylko taka, że jednych mniej innych jeszcze mniej...

źródło: welt.de


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

KONKURS DO WYGRANIA
KSIĄŻKA KLIKNIJ W OBRAZEK