Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Frankfurter Allgemeine Zeitung: Francuzi mają już dość uchodźcówFrankfurter Allgemeine Zeitung w tekście pt. Francuzi inaczej myślą o uchodźcach niż Niemcy” zajmuje się problematyką przyjmowania uchodźców. Niemiecka gazeta przyznaje, że we Francji nastrój jest zupełnie inny niż w Niemczech. Nie słychać tam wezwań do przyjmowania większej liczby osób. Większość Francuzów domaga się ich izolacji. Los ludzi w Morii  w znacznie mniejszym stopniu dotyka francuską opinię publiczną niż Niemców – do takich przynajmniej wniosków dochodzi redakcja FAZ. Kiedy demonstranci maszerowali przez niemieckie miasta z transparentami z napisem „Mamy miejsce” w sprawie przyjęcia migrantów, ruch żółtych kamizelek przygotowywał się do powrotu do Francji. Deputowany do Parlamentu Zielonych Damiena Carême piał z zachwytu pod adresem
reklamaniemieckiej kanclerz: „Po raz kolejny to Angela Merkel daje Europie lekcję ludzkości” - powiedział Carême. Bo w obecnej sytuacji prezydent Francji jakoś nie bardzo się garnie do pomocy uchodźcom. Jako burmistrz Grande-Synthe (2001-2019) na wybrzeżu kanału La Manche zasłynął planem buntu przeciwko rządowi w Calais i stworzenia w jego mieście „humanitarnego” ośrodka przyjęć z drewnianych domków. Ale to była wielka klapa. Magazyn, który został zbudowany ogromnym kosztem, padł ofiarą celowego pożaru w 2017 roku, będącego wynikiem sporu między zwaśnionymi grupami migrantów. Nie został odbudowany. Jak pisał Frankfurter Allgemeine Zeitung incydenty takie jak ten podsycają nieufność we Francji. Większość Francuzów nie tylko toleruje restrykcyjną politykę przyjęć, ale i nawet się tego wprost się domaga. Jednak w UE rządzi Berlin, a nie Francja, więc to Merkel będzie grać  pierwsze skrzypce i nadawać ton polityce przyjmowania, bądź nie, uchodźców.

Źródło: www.faz.net
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Screen ze strony faz.net