Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
40 tysięcy ton opadów trafi z Niemiec do Polski

/23.09.2020/ Jak informuje Radio Wrocław zgodę niemieckiej firmie na przewóz 40 i pół tysiąca ton odpadów wydał Główny Inspektor ochrony Środowiska.
W decyzji czytamy, że odpady zostaną poddane operacji odzysku(...) poza instalacją poprzez wypełnienie wyrobiska poeksploatacyjnego na działce w obrębie Proszowa, w Gminie Mirsk.  Mirsk to miasto na Dolnym Śląsku , na pograniczu z Łużycami Górnymi , w powiecie lwóweckim , w województwie dolnośląskim , siedziba gminy Mirsk , nad rzeką  Kwisą .


Jak donosi Radio Wrocław niemiecka firma jest uprawniona do wysłania maksymalnie 1500 transportów z taką częstotliwością, która pozwoli odbiorcy na dotrzymanie warunków zezwolenia.
Na Dolny Śląsk trafi aż ponad 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec w postaci pyłów gazów odlotowych. Te gazy są uwalniane do atmosfery przy spalaniu paliw lub podczas procesów technologicznych. To nie pierwszy raz kiedy Niemcy swoje odpady przewożą do Polski.

Źródło: www.radiowroclaw.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama
Fot. Odpady