Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Afrykański pomór świń niedaleko polskiej granicy. Uwaga na mięso z Niemiec!

/18.09.2020/ Chiny i Korea Południowa  zakazały importu wieprzowiny z Niemiec. Po przypadkach afrykańskiego pomoru świń w Brandenburgii są już państwa, które nie chcą ryzykować i nie wpuszczają na swoje terytorium mięsa z Niemiec. Afrykański pomór świń na miejsce tuż przy granicy z Polską, zatem należy być szczególnie czujnym i zachować dalekoidące środki ostrożności. Przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Brandenburgii ma  znaczne konsekwencje dla przemysłu mięsnego. Chiny już zakazały importu wieprzowiny z Niemiec. Zakaz miałby dotyczyć również przywozu pośredniego oraz produktów z wieprzowiny, zapowiedziało chińskie ministerstwo rolnictwa i organy celne kraju. Czy sąsiadująca z Brandenburgią Polska, przez co bardziej jeszcze narażona na przeniesienie się tej choroby, lub inne konsekwencje nie powinna pójść w ich ślady? Co może budzić zdziwienie, to fakt, że pomimo stwierdzenia ASF niemieckie  ministerstwo rolnictwa nadal opowiada się za dalszym handlem.  Tym bardziej dziwne wydaje się być stanowisko niemieckich władz, że w ramach uregulowań jakie obowiązują w UE, nie wolno handlować mięsem pochodzącym z zagrożonego terenu.
reklama
Należy dodać, że wywóz wieprzowiny z Niemiec do Chin i innych krajów, ale tych spoza UE został już wcześniej wstrzymany, gdyż według niemieckiego ministerstwa rolnictwa ze względu na przypadek pomoru świń, weterynarze nie mogą już wydawać niezbędnych zaświadczeń. Przypomnijmy, że przed Chinami Korea Południowa zakazała importu na swoje terytorium wieprzowiny z Niemiec.
10.09.2020 poinformowano o pierwszym przypadku ASF w Niemczech. Zarażonego dzika odnaleziono w Brandenburgii. Dlatego należy i u nas zwrócić uwagę co się kupuje i zastanowić się czy na pewno mięso z Niemiec, z Brandenburgii jest teraz bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy i maksymalna czujność nie powinna i u nas w związku ASF w przygranicznej Brandenburgii obowiązywać?
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.