Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
„Die Welt” atakuje USA i Polskę w sprawie Nord Stream 2/21.08.2020/ Niemiecka gazeta nie tak dawno temu opublikowała tekst mający wesprzeć kontrowersyjną inwestycję rosyjsko- niemiecką, jaką jest Nord Steram 2. Ten niebezpieczny projekt dla bezpieczeństwa wielu państw UE budzi wiele emocji i sprzeciw wielu państw i organizacji. Ale to Niemców nie obchodzi.   
„Die Welt” donosił, że 24 kraje UE protestują przeciwko sankcjom USA na Nord Stream 2, chociaż  za tymi protestami stoi nie kto inny, jak Berlin. W nocie protestacyjnej aż 24 z 27 państw UE uznaje sankcje USA wobec Nord Stream 2 za złamanie prawa międzynarodowego – podaje „Die Welt”. Niemiecka gazeta ma pretensje, że Polska nie przyłączyła się do protestu. Tak, to wcale jednak nie żart. „Die Welt” nie uzyskał informacji, które to trzy państwa nie przyłączyły się do protestu. Jednak gazeta pisała, że polskie źródła dyplomatyczne potwierdziły , że w tej trójce jest która oparła się niemieckim naciskom, jest Polska. Według nieoficjalnych informacji w tym gronie mogą być także Litwa i Rumunia.
USA przeciwdziałając wzrostowi wpływów Rosji w UE chcą objąć sankcjami  Nord Stream 2 i gazociąg „Turecki Potok”.
reklama

„ Jesteśmy bardzo  zaniepokojeni wdrażaniem sankcji USA przeciwko firmom i interesom europejskim” – „Die Welt” cytuje jeden z dokumentów dotyczącyc sprzeciwu wobec sankcji USA.
Niemcy oczywiście chowają się za plecami UE. Unia pod naciskiem Berlina sprzeciwia się stosowaniu przez kraje trzecie sankcji przeciwko „europejskim firmom, które prowadzą legalną działalność. Formułowane są nawet  pogróżki pod adresem USA. Ale nawet Die Welt pisze, że   możliwość sankcji ze strony USA jest brana bardzo poważnie pod uwagę. Przypomnijmy, że Niemcy nie chciały żadnego dialogu o wspólnej budowie z Putinem niebezpiecznego gazociągu, ani z Polska, ani z Litwą, ani z Ukrainą. Postawiły na swoim nie licząc się z opiniami innych i depcząc przy tym europejską solidarność. Teraz na łamach “Die Welt” żądają od Polski solidarności dla tego kontrowersyjnego projektu jakim jest Nord Stream 2, czy to nie jest szczyt hipokryzji? Wszystko wskazuje na to, że Niemcy dogadały się z Putinem, wykorzystując  UE, chcę uderzyć w sankcje USA.

Źródło: Die Welt, DW.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.