Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-HISTORIA-
Naziści zarządzali po wojnie w Niemczech sanatoriami dla dzieci


/17.08.2020/ Przyjaciel Hitlera i inni naziści zarządzali po wojnie sanatoriami dla dzieci. Takich szokujących ustaleń dokonała niemiecka telewizja ARD. Okazało się, że po zakończeniu II wojny światowej dzieci były pod opieką nazistowskich zbrodniarzy. Niemiecka telewizja ARD w swoim raporcie ujawniła szokujące przypadki tortur w sanatoriach dla dzieci prowadzonych przez wysokich rangą narodowych socjalistów. To kolejny przykład – odkłamujący propagandę o rzekomej wzorcowej denazyfikacji Niemiec po drugiej wojnie światowej. Jak się okazuje w rzeczywistość był zupełnie inna niż próbowano wmówić opinii publicznej i przestawić powojenne Niemcy za wzór. Jak się okazuje, aż tak dobrze wcale nie było.
Do najbardziej znanych niemieckich nazistów, zarządzających tymi placówkami sanatoryjnymi w demokratycznych już Niemczech zaliczał się między innymi Hugo Kraas  Był jednym z najwyższych rangą generałów Waffen SS i należał do "Leibstandarte Adolf Hitler", czyli zaufanej gwardii przybocznej Hitlera. Krass znał go osobiście, i był znajomym jak ministra propagandy Josepha Goebbelsa. Co ciekawe dla tego nazisty sam Adolf Hitler nawet wysłał mu osobisty list gratulacyjny z okazji ślubu.
reklama
Pomimo swoich zbrodni wojennych, Kraas został w 1969 roku mianowany dyrektorem uzdrowiska dziecięcego w St. Peter-Ording. Jak pisał "Bild" nie był to wyjątek.
Z kolei inny nazistowski zbrodniarz - Werner Scheu,  prowadził w latach 50. uzdrowisko dla dzieci "Mövennest". Uzdrowisko prowadzone przez nazistę znajdowało się na wyspie Borkum na Morzu Północnym. Werner Scheu w 1941 roku jako oficer brał udział w rozstrzelaniu 220 litewskich Żydów, nawet kilku rozstrzelał osobiście.
Z kolei w latach 60. XX wieku w Berchtesgaden Albert Viethen pracował jako dyrektor medyczny ośrodka leczniczego dla dzieci. Nikomu jak widać nie przeszkadzał fakt, iż ów nazista w czasach nazistowskich był zamieszany w zbrodnie eutanazji, skazując 20 dzieci na zagładę.


Źródło: ARD, Bild,  https://fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.