Powrót

POLITYKA

Ostra reakcja Turcji na działania Izraela. "Nie będziemy rozmawiać"


Turcja jest jednym z państw, które mają odwagę otwarcie krytykować Izrael za jego działania w Strefie Gazy. Prezydent Recep Tayyip Erdogan, od samego początku izraelskiej krwawej akcji odwetowej - nawołuje do zawieszenia broni. Turcja mówi też wprost – co inni wiedzą, ale wolą przemilczeć:  izraelska armia dopuściła się w ostatnich tygodniach zbrodni wojennych.


Publikacja: 04.11.2023

Erdogan deklaruje, że Turcja nie godzi się na "stopniowe wymazywanie Palestyńczyków z historii". Twierdzi również, że po zakończeniu wojny Izraela z Hamasem należy utworzyć suwerenne państwo palestyńskie, którego częścią będzie Strefa Gazy.

W związku z działaniami Izraela w Strefie Gazy nie będziemy więcej rozmawiać z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu - powiedział w sobotę tureckim mediom prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Niedługo potem Turcja wezwała swojego ambasadora w Tel Awiwie z powrotem do kraju w celu konsultacji. Jak zaznaczył Erdogan, decyzja nie oznacza zerwania stosunków dyplomatycznych z Izraelem.


Przedstawiciele Turcji – oznajmił prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan - będą dalej pracować nad zakończeniem konfliktu między Izraelem a Hamasem.

Jedyną możliwą opcją  trwałego pokoju - jest współistnienie dwóch niepodległych państw: Izraela i Palestyny. Na takie rozwiązanie izraelscy nacjonaliści nie chcą się jednak zgodzić. Oni dalej chcą mieć wszystko, a przelewanie krwi im nie przeszkadza. Zwalenie winy na złych Hamas i złych Palestyńczyków może już na dłuższą metę nie wystarczyć.
Źródło:  http://wydarzenia.interia.pl/raport-wojna-w-izraelu/news-ostra-reakcja-turcji-na-dzialania-izraela-nie-bedziemy-rozma,nId,7128852#iwa_source=newsfeed_html#utm_source=paste&utm_medium=paste&u tm_campaign=chrome


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Reklama