Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Kobiety w Niemczech boją się wychodzić na ulicę
/14.08.2020/ Jak donosi rządowa redakcja Deutsche Welle - kobiety i dziewczęta u naszego zachodniego sąsiada boją się po prostu chodzić po ulicach takich metropolii jak: Berlin, Hamburg, Kolonia czy Monachium. Niemieckie kobiety twierdzą, że nie czują się bezpieczne. Co piąta  z niemieckich pań była już co najmniej raz molestowana, czuła się obserwowana lub zagrożona. Tak wykazało  badanie pozarządowej organizacji „Kinderhilfswerk Plan”. Badanie wykazało, że dziewczęta i młode kobiety z dużych, niemieckich miast, są molestowane seksualnie, czują się śledzone i zagrożone, są też często obrażane. Deutsche Welle cytuje wypowiedź  szefowej organizacji, która twierdzi, że  odmawia się niemieckim kobietom prawa do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po mieście, ta aby mogły by dotrzeć do pracy lub do szkoły, spotkać się z przyjaciółkami czy po prostu wyjść na spacer. Niemieckie państwo jak widać nie jest takie idealne, a nie ma co też ukrywać, że ta sytuacja zagrożenia dla kobiet ma bezpośredni związek z napływem ogromnej liczby imigrantów z Afryki i krajów arabskich do Niemiec.
reklama
Najbardziej niepewnie  niemieckie kobiety czują się na ulicy.  Często są  napastowane w środkach komunikacji publicznej i parkach.
Jak czytamy w artykule zamieszczonym  przez redakcję DW - w Hamburgu dziewczęta i kobiety boją się przebywać się na dworcu głównym i na Reeperbahn, w Kolonii w śródmieściu, w tym np. Neumarkt. Również za niebezpieczny panie uznały Berlin. Szczególnie niebezpieczne dla kobiet miejsca to – na przykład Alexanderplatz czy ulice Friedrichshain. Z kolei w Monachium niemieckie kobiety są nagabywane w parkach. Deutsche Welle powołując się na badania pisze, że co piąta uczestniczka badania padła już raz ofiarą gwałtu, była śledzona lub zagrożona. Jedna wiele dziewcząt i kobiet ze wstydu nie składa w takich przypadkach doniesienia na policję. Jeszcze kilka lat temu,  przed napływem fali migrantów Niemcy uchodziły za relatywnie bezpieczne państwo. Dziś same obywatelki Niemiec mają wiele zastrzeżeń co do bezpieczeństwa. Nie zanosi się jednak na szybkie zmiany i poprawę tej sytuacji. Nie ma co ukrywać, że nie bez winy jest tutaj polityka rządu w Berlinie. Słowem komentarza można dodać, że swego czasu przestrzegani rząd niemiecki, że tak właśnie może się wydarzyć, ja dziś to jest, ale ten był na wszelkie ostrzeżenie głuchy.


Źródło: Deutsche Welle
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.