Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Debiut polskiego samochodu elektrycznego Izera

/30.07.2020/ Spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała prototyp polskiego samochodu elektrycznego Izera. Pokazano auto w dwóch odmianach – jeżdżący hatchback oraz makieta SUV-a. Projekty przygotowali polscy specjaliści pod kierownictwem Tadeusza Jelca, pracującego m.in. dla Jaguara, Volvo i Mazdy. Przy koncepcji samochodu pracowali również styliści z włoskiego studia Torino Design, które pracowało m.in. w projektach BMW i Ferrari. Izera ma być samochodem rodzinnym i pełnym nowoczesnych technologii. Nazwa polskiego samochodu pochodzi od Gór Izerskich.  Góry Izerskie to piękny zakątek Polski. Izera ma Polaków wprowadzić w erę elektromobilności. Jednak auto zostało tak zaprojektowane, by mogło trafiać na rynek globalny. W samochodzie zastosowano elektryczny napęd pozwalający osiągnąć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe osiem sekund. Zaplanowano także wprowadzenie dwóch pojemności baterii. Izerą będzie można przejechać do 400 km na jednym ładowaniu. Można będzie ją ładować zarówno w domowych ładowarkach typu „powerwall” jak i szybkich stacjach ładowania. Co ważne,  samochód ma być dostępny cenowo. To będzie szansa dla Kowalskiego, aby przesiąść się z samochodu spalinowego na elektryka Produkcja polskiego e-samochodu miałaby się rozpocząć prawdopodobnie do końca 2023 r., choć obecna sytuacja na europejskim rynku motoryzacyjnym może zweryfikować te plany. Budowa fabryki będzie kosztować około 4-5 mld zł.

źródło: moto.rp.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Screen ze strony tvp.info