Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-WROCŁAW-
Władze Wrocławia przeforsowały drastyczne podwyżki/29.07.2020/ Władze Wrocławia, dzięki swoim radnym przeforsowały drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, poniosą ceny biletów MPK oraz opłaty parkingowe. Na sesji 23.07. ( ubiegły czwartek) doszło do bolesnego dla portfeli mieszkańców głosowania.
Pomysły wrocławskiego magistratu mocno uderzą wszystkich mieszkańców Wrocławia po kieszeniach. Cena normalnego, podstawowego biletu ma wzrosnąć z 3,40 zł do 4,60 zł, czyli aż o ponad 30 proc. Miasto sięgnie do naszej kieszeni, kiedy będziemy chcieli kupić bilety czasowe oraz kary za brak przejazdówki. Na tym jednak nie koniec podwyżek. Ma się zmienić ma się również taryfikator opłat parkingowych i tu czekają na mieszkańców drastyczne podwyżki. Obecnie opłata za pierwszą godzinę w strefach A i B wynosi 2 lub 3 zł. Po podwyżce będzie to 5 i 7 zł, czyli ponad dwukrotnie drożej. Miasto również każe sobie więcej płacić za wywóz śmieci. Opłaty pójdą średnio w górę o około 35 proc. To przecież nie mało. Jeśli więc rodzina płaci teraz za wywóz posegregowanych śmieci około 50 zł miesięcznie, to po podwyżce zapłaci blisko 70 zł. Za nieposegregowane odpady trzeba będzie płacić dwa razy więcej niż za posegregowane. Ta podwyżka uderzy po kieszeni każdego. Najbardziej odczują to najuboższe rodziny.
Źró

Żródło: gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

LISTA RADNYCH MIASTA WROCŁAWIA GŁOSUJĄCYCH ZA,
LUB PRZECIW PODWYŻKOM CEN BILETÓW MPK