Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Niemcy rozbudowują kopalnie kosztem okolicznych wsi. Czyżby szykowała się taka sama zagrywka jak z rzekomym zamknięciem elektrowni jądrowych?
/24.07.2020/ Oficjalnie Niemcy zadeklarowały, iż do 2038 r., a więc za 18 lat, całkowicie zrezygnują z wykorzystywania węgla jako paliwa. Ale praktyka od deklaracji znacznie się różni. Niemcy nadal rozbudowują kopalnie – nawet kosztem okolicznych mieszkańców. W ich obronie protestują ekolodzy. Szumne zapowiedzi jedno, a realna polityka drugie – to już chyba taka niemiecka tradycja. Niemcy już wiele lat temu odtrąbiły zamykanie elektrowni jądrowych, ale na zapowiedziach się skończyło. Elektrownie jądrowe w Niemczech jak pracowały, tak działają do dziś. Rzekomo ostatni niemiecki reaktor ma być wyłączony do 2022 r.,  Na to wygląda, że Berlin przyjął podobną taktykę, jeśli chodzi o kopalnie węgla. Oficjalnie ogłaszamy sukces, zamykamy kopalnie węgla – ale w praktyce- dalej robimy swoje...   


Jak donoszą media 60 osób brało udział w Północnej Nadrenii-Westfalii w blokadzie lokalnej drogi, która, według ekologów, stanowi „ostatnią granicę” między kopalnią Garzweiler a wioskami Berverath, Oberwestrich, Unterwestrich, Keyenberg i Kuckum. Wspomniane miejscowości mają zostać wyburzone, aby poszerzyć obszar wydobycia kopalni. Zostaną poświęcone dla rzecz wydobycia węgla nawet  te gospodarstwa, które powinny podlegać ochronie jako zabytki. Nie wszyscy mieszkańcy chcą opuszczać swoje domy, ale najprawdopodobniej zostaną do tego zmuszeni. Policja usunęła z drogi protestujących przeciw poszerzeniu kopalni.

Źródło: tvp.info
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Wikipedia, na prawach licencji  Creative Commons autor:Martin Falbisoner
reklama