Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Hamburger Morgenpost: "Zwycięstwo Dudy dla stęchłej Polski"
/21.07.2020/ "Hamburger Morgenpost" wpisuje się, w już od jakiegoś czasu toczoną przez niemiecką prasę kampanię przeciwko Polsce. A precyzyjniej rzecz ujmując, przeciwko nie temu kandydatowi na prezydenta, którego życzył by sobie Berlin.  "Hamburger Morgenpost" nie jest, ani jedyną, ani pierwszą niemiecką gazetą atakująca prezydenta Andrzeja Dudę. Niemiecki tabloid, kreśli fatalistyczną wizję Polski po wyborczym zwycięstwie Andrzeja Dudy. W tekście "Zwycięstwo Dudy dla stęchłej Polski" pisze się, że najważniejszym tematem kampanii Andrzeja Dudy była kwestia LGBT. Niemieccy dziennikarze piszą, że  prezydent Polski "potępił ruch LGBT.  Zdjęcie ilustrujące tekst, na którym widnieje Andrzej Duda, podpisano słowami: "antysemita i wróg gejów".
"Hamburger Morgenpost" oskarżył prezydenta Dudę o wszystkie podłości tego świata i nie mogło zabraknąć bata, jakim  jest oskarżenie o „antysemityzm”. To zawsze dobrze się sprzedaje opinii publicznej w Niemczech, zwłaszcza jak słyszą, że to nie tylko Niemcy są antysemitami...To miód na uszy bardzo wielu czytelników "Hamburger Morgenpost". Niemiecki tabloid oskarżył sztabowców prezydenta o "antysemickie podburzanie" przeciw kandydatowi Platformy Obywatelskiej. Nie jest żadną tajemnicą, że niemiecka prasa mocno wspierała właśnie Rafała Trzaskowskiego w czasie całej kampanii, a nawet już po jej zakończeniu. Według "Hamburger Morgenpost"
reklama
sztabowcy Dudy rzekomo mieli oskarżać go o zamiar "wyprzedaży Polski dla żydowskich interesów". Tak przynajmniej tę sytuację opisuje portal tvp.info. Z kolei prezydent Warszawy został ukazany jako polityk tolerancyjny, który w odróżnieniu od Andrzeja Dudy szanuje prawa mniejszości. Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda uzyskał  51,03 proc, a Rafał Trzaskowski 48,97 proc. poparcia. 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie uroczyste przekazanie prezydentowi Andrzejowi Dudzie uchwały PKW o wyborze na prezydenta.
Słowem komentarza warto dodać, że obojętnie od sympatii politycznych i obojętnie którego z kandydatów się popierało – to podobne teksty o „stęchłej Polsce” wypisywane przez „lepiej wszystko wiedzących” Niemców – nie mogą się podobać. Nawet ci Polacy, którzy nie głosowali na znienawidzonego przez niemieckie media polskiego prezydenta, wcale nie będą udawać, że kiedy ktoś pluje im w twarz, to pada deszcz. Napastliwe artykuły, zwykle bardzo tendencyjne, nie oddają prawdy o sytuacji w naszym kraju, tylko nastawiają niemiecką opinię przeciwko Polsce i Polakom. Parafrazując tytuł „stęchłe niemieckie media” zamiast rzeczowo informować, robią politykę -i to brudnymi metodami.

Źródło: "Zwycięstwo Dudy dla stęchłej Polski". Skandaliczny artykuł niemieckiego tabloidu, [w:] https://dorzeczy.pl/kraj/147684/zwyciestwo-dudy-dla-stechlej-polski-skandaliczny-artykul-niemieckiego-tabloidu.html

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.