Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

WROCŁAW
Szykują się gigantyczne podwyżki we Wrocławiu. Aż 7 złotych za jedną godzinę parkowania!

/20.07.2020/ Gazetawrocławska.pl pisze, że magistrat szykuje niemiłą niespodziankę dla wielu tysięcy Wrocławian, ludzi pracujących w tym mieście i turystów chcących zwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Będą wielkie zmiany w parkowaniu samochodów w centrum Wrocławia. Za godzinny postój auta w ścisłym centrum zapłacimy od 1 stycznia 2021 r. ponad dwa razy drożej niż teraz, bo aż 7 złotych! Ale to jeszcze nie koniec złych wiadomości nie  tylko dla kierowców. Jakby tego było mało to, władze Wrocławia każą sobie słono płacić  za postój także w weekendy i to aż do godz. 20. Zaproponowane przez wrocławski magistrat zmiany mają być głosowane w najbliższy czwartek. Najprawdopodobniej podwyżki zaproponowane przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostaną „klepnięte” przez radnych z jego obozu. Dłuższe, regularne pozostawianie auta w centrum na kilka godzin, pociągnie za sobą wydatki przekraczające nawet 1000 złotych miesięcznie!  To potężne uderzenie po kieszeni wrocławskich kierowców. A już teraz we Wrocławiu płaci się nie mało za postój. Ale jeśli w rada miejska przegłosuje podwyżki żądane przez Sutryka – a przypomnijmy, że prezydent  miasta ma w radzie większość to od 1 stycznia 2021 zostaną
reklama

wprowadzone nowe zasady parkowania w mieście. Zniknie dotychczasowy podział na strefę A, B i C, które znajdują się kolejno od ścisłego centrum, aż do po m.in. plac Grunwaldzki. Wraz z dawnym podziałem znikną też obowiązujące dziś stawki: 3 złote za parkowanie w strefie A i B oraz 2 złote za godzinne parkowanie w strefie C. Nowa uchwała wprowadza podział na strefę płatnego parkowania oraz tzw. śródmiejską strefę płatnego parkowania. A za tym idzie gigantyczna podwyżka kosztów za parkowanie.  Śródmiejska strefa płatnego parkowania podzielono na podstrefy od I do IV. Podstrefa I pokrywa się z dotychczasowym obszarem A. Za godzinę parkowania w jej obrębie zapłacimy od nowego roku, uwaga zapłacimy aż 7 złotych zamiast dotychczasowych 3 złotych. To dalszy ciąg uprawiania “ideologii” niszczenia kierowców i wymuszania skorzystania z komunikacji miejskiej. Ale tu uwaga, bilety na komunikację miejską też podrożeją...Gdzie tu sens, gdzie logika? W każdej ideologii nie o logikę, czy rozsądek chodzi, lecz aby guru mieli kasę, i kontrolę na zwykłymi Wrocławianami.  Poza tym turyści, zwłaszcza ci zmotoryzowani będą musieli mieć wypchany portfel, jeśli pojawią się w nadodrzańskim grodzie. Podwyżki forsowane przez prezydenta Jacka Sutryka dotkną również tych, którzy pracują we Wrocławiu. Teraz będą musieli więcej pieniędzy zostawić w kasie miasta.

Źródło: gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.